Cestovní pojištění je pojem, který je v posledních letech hojně skloňován. Stejně, jako máte při odjezdu pojištěný vůz na parkovišti u letiště, můžete mít pojištěnou i svou osobu. Vyplatí se tato pojistka, nebo je spíše zbytečností? Známe pro a proti.

Krytí léčebných výloh

Často se mluví o tom, že klasické zdravotní pojištění v zahraničí neplatí. Věc se má však jinak. Platí i v cizích zemích, ale výhradně jenom v rámci té výše, kolik stojí zákrok u nás. Cokoliv je navíc, už musí platit pacient. Proto se cestovní pojištění a jeho krytí léčebných výloh může vyplatit, protože případné dodatečné výdaje zaplatí pojišťovna. Mnohdy mohou jít i do stovek tisíců.

Pojištění zavazadel i sportovní výbavy

Často doplňková součást pojistek, která se také může vyplatit. A to ve chvíli, kdy jsou odcizena vaše zavazadla. V takovém případě může být vše nahlášeno jako pojistná událost a pojišťovna uhradí škodu. Roli však může hrát to, odkud a jak bylo vše odcizeno. Příkladem je třeba zaparkované auto na hlídaném parkovišti. Pokud je z něho něco odcizeno, odpovídá za to parkoviště. Stejné je to s hotelovým pokojem. V případě loupeže, krádeže, nebo kapsářů však může pomoci dané pojištění.

Pojištění odpovědnosti

Způsobit lze škodu na majetku, ale i na zdraví. Rizika jsou v zahraničí podobná, jako u nás. Je na každém, ať zhodnotí, zda může nebo nemůže udělat škodu. Obvykle platí, že kdo se nebojí u nás, ten se obvykle nebojí ani v zahraničí a tak škodu většinou nezpůsobí. Tato součást cestovní pojistky tak není příliš vyhledávaná.

Jak je to s cenami?

Ty ukazují, že se cestovní pojistka rozhodně může vyplatit. Ceny nejsou nijak vysoké a mohou být v jednotkách korun denně. To jasně potvrzuje, že taková pojistka není špatnou volbou, pokud má dobré parametry. S ohledem na rozsah pojištění, ale i s ohledem na limity plnění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup