Pokud toužíte po zlepšení svých jazykových znalostí efektivně a přirozeně, není nic lepšího než intenzivní letní jazykový kurz. Díky letním jazykovým kurzům můžete poznávat nové země, významně vylepšovat své jazykové schopnosti a zároveň si v době dovolené užívat odpočinku od práce či školy s novými lidmi v jiné kultuře.

Proč volit letní jazykový kurz

Letní intenzivní kurz je vhodný pro každého, kdo touží po rychlém pokroku v jazykových znalostech. Několikatýdenní kurz dokáže mnohdy více než celoroční snažení v běžném kurzu, navíc forma je mnohem přirozenější i příjemnější.

Mimo to ocení letní kurzy všichni ti, kteří během roku příliš času nebo chuti na studium ani návštěvy kurzů nemají. Přeci jen, najít v dnešní době v každodenním shonu a stresu chuť na pravidelné sezení v učebně nebo biflování slovíček není žádná hračka. Vidina dvoutýdenní dovolené v zajímavé destinaci s trochou jazykových lekcí zní už ale podstatně lákavěji. Navíc v prostředí bez stresu a běžných povinností budete jistě daleko uvolněnější a učení vám půjde snáze, tudíž bude celý proces jednoznačně efektivnější.

Pokud jde o cílovou skupinu těchto kurzů, na své si přijdou jak úplní začátečníci, tak i zkušení pokročilí, kteří potřebují obnovit slovní zásobu a prolomit komunikační ledy.

Nevýhody letních jazykových kurzů

Hlavní nevýhodou letního intenzivního kurzu je jeho jednorázovost. V důsledku neprocvičování jazyka totiž může snadno dojít k zapomínání, a pokud se k cizí řeči dostanete opět až další léto, budete začínat skoro od začátku. Po absolvování letního kurzu je proto vhodné navázat například konverzačním kurzem nebo jinou aktivitou, která získané vědomosti umožní uchovat a ideálně rozšířit.

Letní jazykové kurzy v zahraničí, ale i v Česku

uceni-cizich-jazyku-rodily-mluvciIdeální destinací pro absolvování letního jazykového kurzu je země, ve které se daným jazykem mluví. V takovém případě jste často ubytovaní v hostitelské rodině, která mluví daným jazykem, a celkově jste cizí řečí doslova obklopeni. Navíc takový kurz je do velké míry i zážitkem a dobrodružstvím. Levnější a dnes již také běžnou alternativou jsou ale i letní jazykové kurzy probíhající v Česku, kdy můžete intenzivně studovat angličtinu jak v Praze či Brně, tak třeba i v Beskydech.

Rodiče s dětmi

Zajímavou variantou letních jazykových kurzů jsou kurzy pro rodiny s dětmi, kdy probíhá oddělená výuka dětí a dospělých. Celá rodina si tak může zlepšit jazykové znalosti a pracovat individuálně na svém osobním rozvoji, ale zároveň trávit dovolenou společně v cizí zemi se všemi zážitky a možnostmi. Pokud tedy nepatříte mezi milovníky pasivního opalování u moře, možná jste právě našli zajímavou inspiraci.