Milujete velikonoční svátky a každoročně přemýšlíte, jak ještě vyzdobit interiér, exteriér a třeba i sváteční jídelní menu? Ulehčete si práci a inspirujte se jinde – možností na internetu je celá řada a navíc neustále přibývají nové a lepší nápady.

Inspirace pro dekorace

Pro výrobu dekorací s velikonoční tematikou najdete on-line tipy jak na českých, tak i na zahraničních portálech – a to i přesto, že známé tradice spojené s Velikonocemi dodržují téměř výhradně jen Češi a Slováci. Zkusit můžete třeba diyncrafts.com, countryliving.com nebo shelterness.com. Z českých stránek jsou pak výborné jaktak.cz nebo keliwood.cz. Těšit se můžete na tipy pro dekorace na stůl, do oken, věnce na dveře nebo třeba zápichy do květináčů.

Inspirace pro kuchyni

Hledáte alternativní recepty ke známým tradičním pokrmům, nebo naopak úplně nové nápady na jídla, která surovinami či vzhledem zapadají do velikonoční tematiky? Plejádu tipů najdete na stránkách receptnajidlo.cz, tescorecepty.cz, na zahraničních allrecipes.com nebo přímo na stránkách slavného kuchaře jménem Jamie Oliver. Vajíčka zdobená do podoby slepiček, extra jednoduché těsto na lahodný mazanec nebo třeba kuřátka z piškotů a krému ‒ to je jen zlomek toho, čím můžete na Velikonoce své pohoštění oživit.

vajicka-velikonoceVelikonoční nápady vše v jednom

Pokud hledáte komplexní inspiraci pro velikonoční období a chcete si ušetřit čas strávený pročítáním množství textu, vsaďte na vizuální databázi Pinterest. Zde najdete na základě klíčových slov tisíce fotografií od lidí z celého světa, přičemž psát můžete klidně česky, služba Pinterest si slůvko sama přeloží. Pokud zadáte obyčejné „Velikonoce“, Pinterest vám nabídne skutečné skvosty z oblasti gastronomie, tipy na dekorování vajíček i nekonečný výběr dekorací, které lze vyrobit svépomocí třeba z recyklovaných materiálů, z papíru, příze, textilií, rostlin, dřeva nebo třeba ze skořápek. Pravděpodobnost, že zde nic zajímavého neobjevíte, je téměř nulová. Pokud se nechcete registrovat na Pinterest, podobně komplexní co do témat je třeba i allyou.com, zde je však již celková nabídka tipů podstatně menší.