Přístavní město Sihanoukville na jihu Kambodže je západním turistům známé jako dovolenkové letovisko s nádhernými plážemi. Sihanoukville má asi 150 tisíc obyvatel, mezinárodní letiště a přístav (jediný v Kambodži, který mohou používat i větší lodě). Jaké možnosti zábavy a využití volného času ale svým návštěvníkům opravdu nabízí? Vyplatí se při vaší další empire login zavítat i sem?

Pláže, pláže, pláže

Sihanoukville asi nikdy nevyhraje cenu za nejhezčí město Kambodže. To, co je na něm unikátní jsou ale pláže. V Kambodži si jen těžko budete moci zvolit lepší místo na klasickou plážovou relaxaci. Oblíbenou pláží je např. Otres: dlouhá, čistá pláž se stromy, u které naleznete dostatek možností občerstvení a která není přeplněná tak, jako některé pláže v Thajsku. Populární je i Independence Beach, další klidná, tichá pláž nabízející krásné pohledy na moře, odpočinek a relaxaci za zvuků šumu moře.

A co dál?

Pláží je v Sihanoukville dostatek, co ale dělat, když se nicnedělání u moře dostatečně nabažíte? Můžete se nechat dovézt k obří soše zlatých lvů, k chrámu Wat Leu nebo vyrazit do přírody. Krásné panorama a silný zážitek nabízí návštěva vodopádů Kbal Chhay nebo celého národního parku Ream, kam je nejlepší nechat se dopravit po vodě.

Milovníci dobrodružství se zde mohou věnovat potápění i šnorchlování, půjčit si malou loď nebo vyrazit na adrenalinovou projížďku na čtyřkolce (nebo na koni). Ti, kdo preferují poklidnější aktivity zvolí raději lekce jógy nebo vyrazí na nákupy na místní tržiště jako Otres nebo Phsar Leu. Ve městě lze také najít řadu dobrých restaurací a barů, které ocení gurmáni a milovníci nočního života.

Plánujete-li dovolenou v Kambodži, zkuste zařadit do výběru i Sihanoukville, i toto malé kambodžské město má totiž svým hostům co nabídnout. Už víte co dělat ve volném čase?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup