Stále více Brňanů investuje do hra  za účelem pronájmu studentům. Druhé největší město Česka je silnou základnou studentů, která každoročně narůstá, a tak je o pronájmy bytů v Brně nebývalý zájem. Bytů na prodej v Brně je mnoho, ale jak vybrat ten správný, aby se investice vyplatila?

Prim hraje lokalita

Klíčem k úspěšnému pronájmu je byt v té správné lokalitě. Pokud chcete byt v Brně dlouhodobě pronajímat studentům, ideálním místem je blízkost školy a MHD. Tato kombinace vám zajistí, že byt půjde skutečně na dračku. Výhodou je pak pěší dostupnost obchodu či dalších zájmových bodů, třeba parku, hudebního klubu nebo hospůdky.

TIP: Až byt v Brně koupíte a připravíte na pronájem, nezapomeňte všechny výhody v inzerátu uvést.

Myslete na dispozici

Při výběru ze všech bytů v Brně na prodej myslete na celkovou dispozici bytu. Pro studenty budou důležité neprůchozí pokoje, aby se navzájem nerušili.

Velikost bytu je už na vás, samozřejmě čím víc pokojů, tím více nájemníků. Pozor ale: vše má své limity. Myslete třeba na to, že koupelna je jen jedna a 10 studentů v jednom bytě je už skutečně moc. Navíc čím víc lidí, tím vyšší spotřeba vody a energií.

TIP: Cenu pronájmu rozdělte na 2 složky: pevný nájem a skutečnou měsíční spotřebu. Díky tomu se vyhnete mnohdy nemilému překvapení a zbytečným finančním ztrátám. Pevný nájem stanovte za celý nájem bytu, studenti si sami promyslí své možnosti a domluví se, po kolika budou v pokojích bydlet. Samozřejmě si stanovte limit.

Ideální dispozice pro pronájem studentům jsou 2 + 1 a 3 + 1, v jednom pokoji můžou dle jeho velikosti bydlet až 3 studenti. Ovšem popularitě se těší samostatné pokoje pro jednoho či pár.

Vybavení bytu

Výhodou při pronájmu bytu studentům je, že nemusí být nový ani špičkově vybavený, přímo naopak. Vybavení bytu pro studenty by mělo být jednoduché a funkční. Vhodné jsou byty před rekonstrukcí klidně s původní (ale funkční!) kuchyní.

Jednotlivé pokoje by měly být zařízeny v podobném stylu: ke každé posteli pracovní stůl se židlí, skříň na oblečení. Opět nemusí jít o nové kousky. Stačí ve staré posteli vyměnit matraci a přelakovat stůl.

Při koupi vybavení počítejte s tím, že se může při častém používání poškodit. U studentů přeci jen pořádek nebývá na prvním místě.

Kolik vás investice do bytu v Brně bude stát?

Rádi byste investovali, ale trápí vás, kolik stojí hra ? Máme pro vás tip: vyberte byt v okolí takové školy či univerzity, která není přímo v centru Brna. Cena bytu tak bude výrazně nižší. Nižší pořizovací cena vás také nebude tlačit do extrémně vysokých požadavků na měsíční nájem, a tím bude váš byt pro studenty ještě lákavější.

A i když prim hraje lokalita, mnoho studentů dá přednost dojíždění a nižšímu nájmu, takže se nemusíte bát investovat do levnějších bytů na periferii Brna.

Kde najít vhodné byty v Brně?

Najít ideální byt na prodej v Brně vhodný k pronájmu pro studenty může být časově náročné, hra  nabízí řada inzertních portálů i realitek. Nejsnazší způsob je zadat si konkrétní poptávku. Tak zvaného hlídacího psa si můžete nastavit na mnoha místech, nevýhodou je, že vám nezajistí aktivní vyhledávání nabídky bytu na prodej.

Prozatím jediným místem, kde nabídky hledají za vás, je zipHOME.cz realitní seznamka. Jednoduše vložíte svou poptávku – konkrétní požadavky bytu v Brně na prodej – a vše už pracuje za vás. Navíc získáte i přístup k neveřejným nabídkám, které v běžné inzerci nenajdete. Všechny nabídky dostanete přehledně e-mailem, bez dlouhého hledání si vyberete jen z těch nejlepších bytů na prodej v Brně vhodných pro pronájem studentům.

Byty na prodej v Brně bez realitky

Při koupi bytu mnoho kupujících řeší, zda koupit s realitkou nebo bez realitky. Služby realitních kanceláří mohou mít při prodeji bytu svůj přínos, ale pravdou je, že za poskytnuté služby zaplatíte vysokou provizi a kvalita není zaručena.

„Makléř přinesl smlouvu, se kterou jsme nebyli spokojeni. Nebyla s ním rozumná řeč, a nakonec jsme zaplatili kromě plné provize ještě konzultaci advokáta a nové smlouvy,“ vzpomíná paní Lucie na koupi bytu. Takové a podobné zkušenosti má celá řada kupujících.

Na zipHOME.cz se jednoduše seznámíte přímo s majitelem a domluvíte se s ním na všem potřebném. Koupíte tak snadno, rychle a bez realitky.

Tak co, jdete taky do toho?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup