Průmyslové a domácí elektronické sítě nemusí být nutně až tak extrémně rozdílné. Naopak často najdeme oblasti, kde se navzájem sítě mohou jednoduše poznat. A to především v tom, jaké komponenty u nich můžeme potkávat jak v případě domácího, tak i průmyslového využití.

Rozdíl je ale rozhodně ve výkonu sítě a v tom, co taková síť musí vydržet. Domácí sítě by standardně neměli mít šanci unést takový nápor, jaký je zcela naopak běžně kladený na sítě v průmyslových budovách a areálech.

Rozvaděčové sítě pro průmysl

Rozvaděčové skříně jsou přesně ten příklad, který se řadí mezi nepostradatelné komponenty jak v domácnosti, tak i v průmyslových budovách. Oproti domácnosti ale rozvaděčové skříně pro průmysl standardně budou dosahovat mnohem větších rozměrů než jen drobná skříň za dveře. Důvodem je už jenom bezpečnost, která požaduje mnohem více oddělenou a strukturalizovanou síť. Vedle toho pak můžete potkat i mnohem složitější druhy svorek, které si představíme v následujícím odstavci.

Rozdílné elektronické svorky

Svorky jsou součástí, která slouží k propojování, prodlužování a dělení sítí. Na základě toho jsou tak pochopitelně nepostradatelnou záležitostí kdekoliv, kde vám nestačí jediná přímá větev energie. A věřte, že v průmyslu se to nikdy nestane. Zatím co nám ale v domácnosti většinou postačí ty nejzákladnější možné svorky, tak v průmyslu potkáme patrové svorky a jejich různé varianty. Skrz naskrz se jedná o takové, které umožňují strukturalizovat mnohem složitější sítě než jenom ty domácí. Mimo toho dokonce lze patrové svorky také dynamicky využívat v automatizaci.

Jednoduchá automatizace díky mikrospínačům

Automatizace člověku může přijít jako extrémně složitá věc. Rozhodně to ale není pravdou v plošném měřítku, protože se zcela naopak mohou měnit podmínky a náročnost podle toho, jaké druhy chceme použít. Typickým příkladem jsou mikrospínače. Opravdu jednoduché komponenty, které ale v kombinaci s různými časovači nebo senzory mohou automatizovat přísun energie do konkrétních částí sítě. A v průmyslu jsou hojně používanou a nenahraditelnou součástí.