Pokud patříte mezi méně náročné spotřebitele, nemusíte mít možná vždy vše úplně nové. A naopak někdy možná nové věci nechcete právě proto, že staré jsou lepší. Není totiž tajemstvím, že v některých odvětvích se v minulosti vyráběly věci daleko trvanlivější a kvalitnější. Nábytek je jedním z příkladů, a tak není zdaleka špatný nápad porozhlížet se při koupi třeba i v bazarech nábytku.

Ceny nábytku z bazaru

Nábytek v bazaru seženete obvykle za dvoutřetinovou až poloviční cenu, samozřejmě ale vždy záleží na míře opotřebení a stavu nábytku, stejně jako i na stavu prodávajícího. Lidé v tísni nebo ti, kteří s prodejem z jakéhokoliv důvodu spěchají, jdou často s cenou i výrazněji níže. Zároveň je často možné velmi starý nábytek koupit na bazaru doslova za pár korun, přitom při troše námahy se štětcem jej můžete rychle proměnit v kousky, které vydrží a budou okrasou interiéru ještě desítky let.

Kde shánět bazarový nábytek

Každá větší obec obvykle v některé ze svých uliček skrývá i bazar s nábytkem a moderní jsou dnes i všemožné trhy a garážové výprodeje, na kterých rovněž snadno seženete starší nábytek. Největší výběr a možnost srovnání ale najdete jednoznačně na internetu, kde si na fotkách můžete prohlédnout nabízené zboží a na základě popisku či kontaktu s prodávajícím zjistit vše potřebné. Oblíbenými weby pro vyhledávání bazarového nábytku jsou například aukro.cz , bazos.cz nebo sbazar.cz, které umožňují přehledné vyhledávání a shromažďují nabídky z celé republiky.

Kam se hodí nábytek z bazaru

Nábytek z bazaru je levnou alternativou a obvykle má na sobě už nějaký ten šrám času, proto si nemusíte dělat starosti a chodit kolem něj doma po špičkách. Je to věc a tu je třeba bez ostychu využívat. Ideální je proto především pro děti, kterým jednak občas pastelka ujede i kam nemá, jednak z mnohých věcí rychle vyrostou a je potřeba je obměňovat, takže není příliš ekonomicky výhodné pořizovat nové. Podobně je tomu i v případě chat a chalup, kde si obvykle nepotrpíme na přepych a navíc zde starší nábytek designově lépe zapadne. Na bazaru dnes ale najdete i plejádu aktuálních produktů, které prodávají lidé z důvodu stěhování, rozchodů nebo jednoduše proto, že chtějí jiné. Není proto žádná ostuda koupit si bazarový televizní stolek, police nebo třeba psací stůl.

Kreativitě se meze nekladou

S ohledem na nízké pořizovací náklady i obvyklou míru drobného poškození je bazarový nábytek skvělou výzvou a příležitostí pro nadšence do kreativního designu. Starý nábytek přímo vybízí k natírání a pohrávání si s barvami, neboť na poškozeném nábytku již mnoho paseky nenaděláte. Pocit z vlastního přičinění na vybavení interiéru je ale k nezaplacení. A mimo to, kdo ze sousedů má doma třeba sytě modré židle z padesátých let?