Nový byt často potřebuje velké množství nového vybavení. A to bývá dost drahé. Ne však pokaždé. Například bytový textil se dá koupit víceméně za hubičku, i když i zde se najdou cenově náročnější kousky.

Stále nezbytné záclony

I když se i u nás v relativně velké míře usadil skandinávský minimalismus, kde jsou záclony tak trochu navíc, většina Čechů se přeci jen stále nechce této okenní ozdoby vzdát.

Nejedná se totiž pouze o dekorativní prvek. Hotové záclony i verze na míru dokáží velmi dobře fungovat také jako neprůhledná clona, která brání případným zvědavcům v nahlížení do interiéru. A soukromí si chce uchovat víceméně každý.

Mírnou nepříjemností však je, že záclony jsou takto použitelné pouze v době, kdy se v místnosti nesvítí, tedy nejčastěji ve dne. Proto se doporučuje doplnit je například o závěsy.

Zatemňovací závěsy

Závěsy jsou v mnoha ohledech mnohem lepší než stínící technika ve formě žaluzií, potažmo rolet. Nejenže se dají snáze ovládat, ale zároveň jsou nesrovnatelně levnější. Tento druh bytového textilu se dá bez potíží sehnat i zá pár stovek v docela dobré kvalitě. Samozřejmě se v tomto segmentu dají pořídit i mnohem dražší kousky.

Řeč je hlavně o speciálních zatemňovacích záclonách, jež dokáží v místnosti vykouzlit dokonalou tmu. Tuto vlastnost ocení nejen milovníci domácího sledování filmů, ale hlavně lidé, kteří pracují na směny. Ti totiž běžně chodívají spát i v atypických hodinách, když už venku svítí slunce. S pomocí vhodných zatemňovacích závěsů však doma rozdíl mezi dnem a nocí nepoznají.

Povlečení by mělo být kvalitní

Lidé, kteří špatně spí, ohrožují jak své duševní, tak i fyzické zdraví. Proto je dobré používat pouze skutečně kvalitní povlečení. Produkty za pár stovek se opravdu kupovat nevyplatí. Po několika vypráních totiž působí na pokožku dráždivě, a tím pádem narušují kvalitu spánku.

V tomto případě je skutečně rozumnější sáhnout trochu hlouběji do kapsy a pořídit si povlečení na úrovni. Mezi ta nejkvalitnější jednoznačně patří přírodní typy. Ty jsou nejen maximálně prodyšné, ale zároveň velmi jemné.