Správně by vzhled člověka neměl být důležitý, nicméně realita je dosti odlišná. Proto se potíme v tělocvičnách a držíme různé diety. Hodně také ke zkrášlení používáme kosmetiku.

Na tom pochopitelně není nic špatného, avšak většina z nás používá špatný typ kosmetiky. Ten správný má předponu bio.

Kosmetika, která skutečně funguje

Klasická kosmetika má mnoho podob a skoro všechny fungují. Problém spočívá v tom, že pouze po omezenou dobu. Efekt se často ztrácí během pár hodin, maximálně dní. Kdo chce používat produkty, které nabízí dlouhodobé zlepšení, ten si vybere biokosmetiku.

Jedná se v podstatě o tradiční formu kosmetiky. Kdysi se ke zkrášlení používaly hlavně přírodní zdroje. Tato stará moudrost se dnes znovu vrací do módy. A proč jinak dávat přednost biokosmetice, která je dražší, před klasikou? Důvodů existuje více než dost.

Klasická kosmetika má totiž celou řadu negativ, které vždy souvisí s jejím složením. To totiž není čistě přírodní, jako v případě biokosmetiky, ale částečně i syntetické. A syntetika dělá kosmetiku nejen hezčí, ale zároveň i méně použitelnou.

Tyto látky totiž mimo jiné zamezují naturálním složkám ve správném vstřebávání do pokožky. Uživatel tak nikdy nedostane do kůže ani desetinu vitamínů, které se jinak v klasické kosmetice samozřejmě nalézají.

Tradiční kosmetika navíc umí pokožku i poškodit. Přestože se v naprosté většině případů jedná pouze o drobné svědivé flíčky, pořád jde o docela velkým problém. Kosmetika by měla z části i hojit a nedělat opak.

Nezanechává ekologickou stopu

Spousta výrobků dnes škodí přírodě. Biokosmetika mezi ně rozhodně nepatří, jelikož se sestává výhradě z přírodních snadno obnovitelných složek.

Výroba tradiční kosmetiky samozřejmě také neznamená pro planetu žádnou velkou ekologickou zátěž. I přesto se dají i tyto produkty vyrábět mnohem šetrněji.