Chystáte se na dovolenou, služební cestu nebo jen několikadenní výlet do zahraničí? Pak určitě nepodceňujte cestovní pojištění. Pojistku na cesty vyřídíte za pár minut a finančně vás vyjde na desítky korun za den. Benefit v případě úrazu či zdravotních komplikací je přitom obrovský.

Proč si pořizovat cestovní pojištění

Důvodů, proč si pořídit cestovní pojištění léčebných výloh, je hned několik. Na rozdíl od klasického pojištění to cestovní například kryje i výdaje na spoluúčast, která je v zahraničí obvyklou praxí. Spoluúčast přitom běžně dosahuje i více než padesáti procent, což je již značný zásah do rozpočtu.

Zároveň při pořízení cestovního pojištění vám v případech vážnějších úrazů pojišťovna pokryje i potřebné výdaje na převoz zpět do České republiky, a to obvykle v plné výši. S cestovním pojištěním pak také můžete využívat nejen státní zdravotnická zařízení (jako v případě běžného pojištění), ale i soukromé ambulance a ordinace. Navíc máte k dispozici i asistenční službu na telefonu a tudíž možnost bezplatného poradenství i servisu.

Kde se pojistit

Pojišťoven, které nabízejí cestovní pojištění léčebných výloh, je nepřeberné množství. Z těch nejznámějších je to například Axa, která nabízí i možnost připojištění odpovědnosti nebo úrazové připojištění, nebo finančně dostupná a tudíž vyhledávaná Pojišťovna Slavia. Oblíbená je ale i Uniqa, Česká pojišťovna, Generali, Allianz nebo ČSOB. V rámci různých balíčků většina těchto pojišťoven umožňuje i připojištění zavazadel nebo storna zájezdu.

Online pojištění

Díky moderním technologiím dnes ale již zdaleka nemusíte chodit pro cestovní pojistku do kamenné pobočky. Cestovní pojištění si lze pohodlně vyřídit i přes internet, kde si můžete zadat termín, počet osob i případné doplňkové služby a vše vám zabere jen pár minut. Tyto služby nabízí drtivá většina pojišťoven, například Uniqa, Allianz, Generali nebo Česká pojišťovna přímo na svých webech nebo i v rámci srovnávačů cen pojištění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup