Láká vás představa posezení u krbu s výhledem na zelené údolí nebo hory? Rádi byste vyrazili s přáteli na víkend někam do přírody? Chcete dopřát rodině víkendovou relaxaci mimo město? Pak by se vám určitě hodila nějaká chalupa či chata. Nemusíte ji ale zdaleka vlastnit, stačí se porozhlédnout v nabídce chalup a chat k pronájmu, mezi kterými najdete celé objekty k pronájmu v rozličných krásných zákoutích Česka.

Výhody pronájmu

Výhodou chalupy k pronájmu jsou nízké nároky na kapitál ve srovnání s koupí vlastní nemovitosti. Navíc se nemusíte obávat neustálých investic do oprav, které jednoduše k chalupám a chatám patří. V neposlední řadě vás pak nemusí trápit sousedské vztahy, to, zda se pro vás dlouhodobě najde nějaké vyžití v okolí nebo to, kdo se o nemovitost postará, až vy půjdete do důchodu. Pronájem dává možnost využívat stále nové objekty a poznávat nová místa bez starostí o cokoliv včetně úklidu po bouřlivém víkendu.

Nevýhody pronájmu

Nevýhodou chalupy k pronájmu je riziko, že bude vámi vybraný (třeba i již oblíbený) objekt obsazen. V případě zájmu o konkrétní lokalitu nebo přímo vybranou chalupu je proto potřeba plánovat rekreaci dopředu a objekt si v dostatečném předstihu zarezervovat. Obzvláště v žádaných termínech jako je Silvestr nebo letní prázdniny.

 

 

Kde hledat pronájem chalupy

pronajem-chata-v-horachPokud nemáte osobní tip na pronajímatele, pak je nejspolehlivějším zdrojem internet. Obsáhlou nabídku chalup najdete například na e-chalupy.cz, což je databáze soukromých inzerentů z řad pronajímatelů chat a chalup. V přehledném katalogu chat si zde můžete vybírat podle lokality, velikosti objektu, vybavení nebo termínu. Web navíc přehledně člení objekty i podle účelu, takže můžete listovat v seznamu chalup vhodných pro rybaření, cyklistiku či pro pejskaře, chalup určených primárně pro páry nebo naopak rodiny s dětmi nebo třeba objektů s bezbariérovým přístupem.

Dalšími weby jsou například chatyachalupy.cz, chalupyachaty.cz nebo pronajem-chaty-chalupy.cz, kde najdete nabídky pronájmů chalup nejen z Česka, ale i ze Slovenska.