Měníte bydliště v rámci hlavního města a hodila by se vám pomocná ruka při stěhování? Svolávat rodinné příslušníky ze všech koutů republiky určitě nemusíte. Metropole nabízí řadu profesionálních firem, které vám prodají či pronajmou obalový materiál a váš nábytek a vybavení odnesou, odvezou i vyloží. A to při stěhování nejen v rámci Prahy, ale i kamkoliv jinam, včetně zahraničí. Vám přitom odpadne jak těžká práce s přenosem, tak často i starost o parkování nebo bezpečnost převážených věcí.

Stěhování bytů, domů, kanceláří

Standardní nabídku stěhovacích služeb nabízí třeba společnost Tavočer, která zajišťuje stěhování firem i domácností. Služby jsou přitom kompletní ‒ od možnosti demontáže nábytku, zabalení věcí a přenosu do auta přes převoz až po vyložení věcí v místě určení, včetně možnosti roznosu do jednotlivých místností přímo na určená místa a případné montáže nábytku. Pojištění je samozřejmostí.

Vybírat ale můžete i z desítky dalších firem, jako jsou PIXO stěhování, stehovani-po-praze.cz, stehovani-kvalitne.cz, stehovani-praha.eu a podobně. Při výběru však vždy sledujte reference a ptejte se. Vyvarujete se tak nespolehlivého či nezodpovědného jednání.

Kompletní servis

Pokud hledáte pro stěhování opravdu komplexní firmu, pak vám může být k dispozici například společnost stehovanipraha.cz. Ta nabízí bezplatné půjčení krabic a obalového materiálu, přenos i převoz věcí polstrovanými vozy a navíc například možnost dočasného uskladnění věcí. Pokud potřebujete na úvod nábytek rozložit a ve finále na místě složit, stačí říct. Pojištění během celého procesu je samozřejmostí. Podobné služby pak nabízí například web stehovani-po-praze.cz nebo PIXO stěhování.

Rozměrné a těžké předměty

Hledáte-li profesionály v oblasti stěhování trezorů, klavírů nebo jiných rozměrných či těžkých objektů, pak určitě vsaďte na stehovanipraha.cz. Zdejší odborníci zvládají stěhování břemen až do deseti tun, přičemž pro objekty do jedné tuny mají na pomoc speciálního robota, který zvládá i stěhování po schodech.

Vyklízení a skartace

Pokud se potřebujete věcí spíše zbavit, než je někam odstěhovat, můžete si také objednat odvoz nábytku a vybavení na sběrný dvůr. A je jedno, zda jde o věci z bytu, garáže nebo sklepa. Tuto možnost nabízí Tavočer, stehovani-vyklizeni.cz, vyklizenipraha.eu nebo třeba stehovaniradost.cz.

Cena stěhování v Praze

Pokud jde o finanční stránku věci, stěhování v Praze si můžete zajistit zhruba od 600 korun za hodinu při využití jednoho pracovníka, a to v případě drobných převozů nevelkých předmětů, které se vejdou do dodávky. Stěhování malého bytu, tedy včetně nábytku, pak pořídíte zhruba od tisícovky za hodinu a k dispozici vám budou dva až tři zaměstnanci. Stěhování těžkých břemen se zpravidla odvíjí od hmotnosti a startuje na 1 200 korunách za stěhování předmětů okolo jedné tuny a končí stěhováním třítunového klavíru či pětitunových trezorů, které vás vyjde na 3 tisíce.