Dokážete si ještě představit svět bez telefonů, tabletů, počítačů či notebooků? V dnešní době jsou všechny zmíněné přístroje naprostou samozřejmostí, a to nejen v rámci běžné domácnosti.

Pokud například pracujete v kanceláři, určitě se počítače nebo notebooku neobejdete. Který typ produktu ovšem nakonec zvolit? To už může být oříšek. Naštěstí jste ovšem narazili na tento článek, který vám hodlá v otázkách nákupu poradit. Připraveni?

Proč právě stolní počítač?

Pokud se rozhodnete pro koupi stolního počítače, máte jistotu, že vaše pracoviště bude vypadat profesionálně. Samozřejmě je důležité investovat do kvalitního přístroje vybaveného moderními systémy. Krabicová obrazovka v kombinaci s Windows 95 skutečně nikoho neohromí.

Kancelářský počítač je mnohem výkonnější a také pojme větší objem dat, což v rámci vaší práce budete skutečně potřebovat. Navíc jej pevně umístíte na jedno konkrétní místo, takže s ním již nebudete muset dále manipulovat.

To je výhodné hlavně z hlediska estetiky a pořádkumilovnosti. Grafika stolního počítače by podle předpokladů měla tu u notebooku výrazně převýšit.

Nyní již plynule přecházíme k nevýhodám. Kancelářský počítač zabere oproti notebooku mnohem více prostoru, takže jestli disponujete pouze skromnou kanceláří, nemusí vám zbýt místo na ostatní vybavení.

Dále je pak nevýhodný v případě, že si hodláte práci přenést domů. Stolní kancelářské PC totiž jen tak jednoduše nepřemístíte. Oproti notebooku má navíc vyšší spotřebu energie, protože musí být neustále zapojené.

Proč právě notebook?

Jestli se rozhodnete pro koupi notebooku, máte jistotu, že s ním budete moci manipulovat podle libosti. Je také velice skladný, můžete jej jednoduše umístit do speciální tašky a odnést si jej z kanceláře domů v případě, že máte práci navíc nebo třeba jen obavu z krádeže.

Kancelářský notebook stačí přes noc nabít a posléze vám bez potřeby napájení vydrží i několik hodin (záleží na typu).

A teď k nevýhodám. Notebook nemá sice tolik volné kapacity pro vaše účely, její nedostatek ovšem lze vyřešit pomocí externího úložiště, které je možné zakoupit ve všech obchodech zabývajících se prodejem elektroniky.

Odhaduje se, že oproti stolním počítačům notebook do kanceláře vydrží mnohem kratší dobu, je tedy potřeba jej jednou za několik let odměnit. Starším ročníkům se může zdát složitá manipulace s touchpadem, který nahrazuje klasickou myš. Tu ovšem lze dokoupit.

Do nového PC se vám bude hodit i AutoCad.

Univerzální řešení neexistuje

Ačkoli jsme vám v tomto textu přednesli řadu výhod i nevýhod v obou případech, rozhodnutí je nakonec stejně na vás. Každý totiž máme odlišná přání a potřeby, takže nelze za všechny mluvit jednohlasně.

Pokud vám ovšem můžeme přeci jen poradit, pořiďte si přístroj repasovaný. Ten je totiž mnohem levnější a na kvalitě mu to rozhodně neubírá. Předtím, než je opětovně vpuštěn na trh, je podroben důkladné kontrole renomovaných techniků, což z něj dělá mnohdy ještě kvalitní přístroj, nežli je ten nový.

A kvalita za nízkou cenu je snem každého zákazníka, nemyslíte? Mrkněte na stránky www.incomputer.cz, kde můžete najít repasované notebooky i PC se slevou až 70 % oproti novému modelu!