Jazykové kurzy pro zaměstnance se stávají stále častěji pravidelnou součástí firemní kultury – ať už pojmete kurz angličtiny pro firmy jako benefit pro zaměstnance nebo figurujete na zahraničních trzích a angličtina je pro vaši každodenní práci nezbytná.

Jazykových škol a kurzů angličtiny je na trhu spousta. Jak se tedy vyznat ve firemním vzdělávání? Co vám mají nabídnout dobré jazykové školy? Proč byste měli přemýšlet o online výuce? V tomto článku vám všechny důležité otázky zodpovíme, tak čtěte dále.Krok první: výběr jazykové školy

Tento krok je sice nejzákladnější, avšak často nejobtížnější. Firemní kurzy se od těch klasických liší tím, že by vám v nich měly jazykové kurzy poskytovat plný servis. Takže si zjistěte vše, co je potřebné předtím, než podepíšete smlouvu. Co vám dobré jazykové školy dají navíc?

Před zahájením výuky k vám do firmy přijde metodik, který otestuje jazykovou úroveň vašich zaměstnanců a podle toho je roztřídí do skupinek. Tento krok je důležitý, protože studenti jsou hned od začátku kurzu motivovaní a v kurzu se nikdo nenudí nebo naopak nestíhá.

Během výuky pak koordinátoři jazykové školy kontrolují lektory a také docházku. Důležitá je ovšem i zpětná vazba, kterou průběžně sbírají. Díky zpětné vazbě máte jasný přehled o pokroku vašich zaměstnanců a studium může být efektivnější.

Takovou firemní angličtinu v Brně určitě najdete, nebojte se do škol napsat či zavolat a srovnat jejich nabídky.

Nebojte se online výuky

Celý svět se v posledních několika letech přesunul do online prostoru a uvažování vůbec. V rámci výuky angličtiny pro firmy se online výuka stala velmi užitečným nástrojem. Technické zádrhely se dají vždy vyřešit (použít internet po kabelu, stahovat aktualizace platforem nebo zapojit sluchátka) a zůstávají jen benefity.

Jasnou výhodou je samozřejmě možnost připojit se do lekce odkudkoliv – ať už se služební cesty nebo z homeofficu. Rapidně tak ubývá zmeškaných hodin, čímž se šetří peníze, protože zaměstnanci nemusí nikam dojíždět a logisticky výuku plánovat. Také je to skvělé pro ty, kteří musí překlenout nějaké období, kdy se nemohou výuky prezenčně zúčastnit.

Ale jsou tu i další méně zřetelné výhody. Podle našich zkušeností mají studenti a studentky tendenci lépe a více se soustředit, pokud je jejich pozornost upřena na výuku přes počítač nebo tablet. Také si studenti nenásilně osahávají a zkoušejí online prostředí, takže se jim zvyšuje IT gramotnost a jsou připraveni na online konference, porady nebo webináře, kterých stále přibývá.

Firemní výuka angličtiny je dnešní době nejen skvělým benefitem, ale při globalizaci i nutností běžného fungování firem. Pokud se chcete zeptat na detaily fungování nebo se informovat na servis, zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi zodpoví veškeré otázky.