Pro registraci do aplikace Foursquare nemusíte splňovat takřka nic a fakt, že je zdarma (jak registrace, tak i užívání aplikace) z ní navíc činí velmi snadný a uživatelsky příjemný úkon, který zvládne opravdu každý.

Registrace přímo v aplikaci či na oficiálních stránkách

Na začátku máte dvě možnosti, jak účet vytvořit. Jednak tak můžete učinit přímo v rozhraní aplikace anebo můžete navštívit oficiální internetové stránky aplikace: fourquare.com

Pro jaké přístroje je aplikace vytvářena?

Pokud máte chytrý telefon s operačním systémem Android (například Samsung), iOS (iPhone) či u nás méně rozšířený BlackBerry OS (BlackBerry), nebudete mít sebemenší problém se stažením a instalací aplikace, jelikož právě pro takovéto chytré telefony je aplikace Foursquare vytvářena primárně. Stačí vám tedy navštívit iTunes store, Android market či BlackBerry app world, vyhledat aplikaci, stáhnout a systém ji už pak nainstaluje klasicky sám, jak jste zvyklí. Pokud ale máte jiný telefon, nesmutněte, tato aplikace má mnoho platforem a jde i na klasické a stále oblíbené Nokie a mnoho dalších přístrojů. Samozřejmý požadavek, jak pro online stažení aplikace tak i pro užívání je internet v mobilu, ale tak to je snad jasné, vzhledem k tomu, že se jedná o geolokační službu.

Jaké údaje jsou potřeba k registraci?

Na začátku registrace volíte, zda se chcete registrovat pomocí sociální sítě Facebook či emailu. Tato volba slouží k jedinému, a sice aby byla aplikace schopná vyfiltrovat nějaké informace a případně vaše přítele či známé, kteří již aplikaci využívají. Přeci jen tato aplikace je bez přátel naprosto zbytečná. Samozřejmě si budete moci další přátele dohledávat i po dokončení registrace, jako na jiných sociálních sítích, ale toto vám umožní mít nějakou tu základnu hned na začátku.

Aplikace vám při registraci nenabídne pouze možnost přidat si přátele, ale i možnost následovat vaše oblíbené značky, řetězce, celebrity, společnosti a tak podobně a získat tak žhavé informace a novinky o tom, co vás zajímá.

Pokud se budete registrovat přes Facebook, aplikace o vás vše zjistí a vy nebudete muset dále nic vyplňovat. Pouze budete muset povolit přístup této aplikaci k vašemu Facebook profilu. Pokud se však budete registrovat přes email, budete muset vyplnit následující údaje: jméno, příjmení, pohlaví, datum narození, heslo, město (kde žijete) a dobrovolně profilovou fotku a mobil.

Registrace hotova, hurá do světa Foursquare

Registrace je to opravdu rychlá a snadná, vzhledem k tomu, že není ani nikterak datově náročná zvládnete ji i během tří minut z vašeho chytrého telefonu. Ihned po registraci už můžete začít naplno využívat všechny funkce aplikace. Co dodat? Snad jen hodně zdaru pří sbírání odznáčků!