Čeká vás zařizování dětského pokoje, ale nemáte ponětí, po které nábytkové sestavě sáhnout? V prvé řadě byste si měli uvědomit, že nábytek, který bude sloužit vašemu dítku, má svá specifika. Na co konkrétně byste měli myslet a proč se vám vyplatí poptat truhláře a nechat si u něj vyrobit nábytek na míru?

Bezpečnost především

Nábytek do dětského pokoje by měl být bezpečný. V praxi to znamená žádné ostré hrany, vyčnívající šroubky, ale také stabilní konstrukci. V žádném případě se nesmí stát, že se skříňka, kterou dítko v rámci své hry povýší na Mount Everest, zřítí. Musí držet jako přibitá, ať se děje, co se děje.

Nadčasový design neomrzí

Možná vás to bude lákat k tomu, abyste zvolili nábytek v rytmu nejnovějších trendů, ale vězte, že jsou mnohem důležitější kritéria. Nábytek do dětského pokoje nesmí být nudný – dítě jistě ocení zajímavé barevné kombinace a nápaditost. Zároveň se snažte o to, aby byl nadčasový. Díky tomu ho nebudete muset rok co rok měnit, když váš potomek o něco povyroste a změní se jeho vkus.

Preferujte kvalitu

S nábytkem se roztrhl pytel a není problém dětský pokoj vybavit doslova za pár korun. Položte si však otázku, zda se vám chce proces výběru za poměrně krátkou dobu absolvovat znovu. Levný nábytek nemůže být kvalitní a příliš dlouho nevydrží. Počítejte také s tím, že se děti nechovají příliš ohleduplně a raději proto investujte nějakou tu korunu navíc – budete mít na několik let pokoj a jistotu, že nebudete muset neustále řešit vyviklaná dvířka skříněk a další neduhy typické pro laciný sortiment.

Na míru je vždy lepší

Necháte-li si dětský nábytek vyrobit na míru u zkušeného truhláře, budete si ho moct přizpůsobit tak, aby perfektně zapadl do místnosti. Kromě toho, že naplno využijete potenciál prostoru, se vyhnete řadě omezení a sami si definujete uspořádání a počet jednotlivých prvků.

Jak takový nábytek do dětského pokoje vypadá, se můžete podívat na webu truhlářství Praha – Marek. Firma vyrábí zakázkový nábytek téměř 30 let a hravě si poradí s jakýmkoliv zadáním. Truhláři vyrobí vše od kuchyňské linky až po domácí barový pult.