Letní aktivity jsou neodmyslitelně spjaty se sportem. Oblíbené plavání a dovádění ve vodě patří ke klasice. Rodinné cyklovýlety spojené s poznáváním blízkého i vzdálenějšího okolí přináší spoustu zábavy. Vodáci jsou schopni o kouzlu plavby po českých řekách vyprávět hodiny, horolezci zase se zasněným pohledem vzpomínají na náročné skalní výstupy. Horské túry spojené s úžasnými výhledy ocení starší generace. K oblíbeným kratochvílím patří v posledních letech i jízda na kolečkových bruslích.

Trochu historie

Věděli jste, že první kolečkové brusle spatřily světlo světa už v roce 1760? Je pravda, že nebyly zrovna dostatečně technicky propracované a netěšily se velké oblibě. Až zhruba o sto let později vznikla vychytanější verze online bruslí. Umožňovaly komfortnější způsob jízdy, lidé je začali mít rádi. Od vzniku Asociace obsluhující umělá kluziště v sedmdesátých letech pak už byl jen krůček k tomu, aby se i jízda na kolečkových bruslích zařadila mezi vrcholové sporty. Například inline hokej byl poprvé uveden mezi olympijské disciplíny v roce 1992.

Výhodou jsou nízké pořizovací náklady

Jestliže jste se i vy nadchli myšlenkou, kterak sami nebo s dětmi ladně projíždíte městským parkem a užíváte si nejen přírody kolem, ale i pocitu, že děláte něco pro své zdraví, pak se směle vrhněte do nákupu základního vybavení. Nebudete muset sáhnout nijak hluboko do kapsy. Inline brusle zakoupíte v každém kamenném i online obchodě se sportovními potřebami a vězte, že pokud hned na začátku nebudete trvat na profi bruslích se speciálními kolečky na brusle, zaskočí vás jejich rozumná cena. Na začátečnické a rekreační bruslení vám i vašim dětem bohatě stačí standardní brusle. Ratolestem kupte tzv. rostoucí brusle, totiž takové, které se dají zvětšit až o několik velikostí, čímž vám odpadnou každoroční náklady na pořízení nových. Mějte na paměti bezpečnost a pořiďte helmu a chrániče. Nic víc není nutné.

Než se rozjedete z kopce

Věříme, že už se nemůžete dočkat, až vyrazíte do přírody a brusle řádně vyzkoušíte. Možná se v představách vidíte, kterak se ladně vyhýbáte nerovnostem na cestách, stíháte se kochat zelení a sjezd z kopce pro vás není překážkou. Zpomalte! A to doslova. Nejprve si osvojte základní techniky jízdy, jakými jsou brzdění, určování směru jízdy a co nejměkčí pády. Jestliže se nezvládnete vše potřebné naučit z internetových videí, vyhledejte odborníka.