Půvab svatebních šatů, které známe dnes, nesahá v historii až tak hluboko. Jaká je pravá historie svatebních šatů a jak vznikají dnešní šaty na míru?

Historie svatebních šatů

Krása svatebních šatů se snoubí s módními trendy a vkusem nevěsty. Toužíte po krásných svatebních šatech, které budou mít v sobě všechny aplikace, které se vám líbí? Nechte si ušít šaty na míru. Stejně, jako to dělávaly nevěsty dříve.

Možná se to nezdá, ale bílé zdobené róby, které známe dnes, pocházejí teprve ze 40. let 19. století. A to díky královně Viktorii, která si na svatbu s princem Albertem oblékla krémové hedvábné šaty, zdobené krajkou. Před svatbou módní královny bylo nošení bílé vyhrazeno pro dívky, které byly prezentovány u soudu. Královské nevěsty nosily jiné barvy, ostatní si oblékly své nejhezčí oblečení.

Po svatbě královny Viktorie se i ostatní vlivné ženy řídily jejím jedinečným stylem. Ve 20. století se popularita bílých šatů rozšířila po celých Spojených státech. Po druhé světové válce si podmanily celý svět.

Dnešní nevěsty západních kultur volí svatební šaty v bílé nebo slonovinové barvě. Východní kultury volí raději výrazné barvy, nejčastěji červenou, symbolizující štěstí. Ačkoliv se svatební šaty v průběhu let vyvíjely, jejich symbolika a význam pro nevěsty zůstává dodnes.

Nechte si ušít svatební šaty na míru

Svatební šaty Praha představují ideál moderních šatů. Nechte si ušít šaty podle svých představ i vy. Navštivte zakázkové krejčovství Praha Kaya The Tailor a společnými nápady navrhneme ty nejkrásnější šaty, pro váš velký den. Při první bezplatné konzultaci si společně projdeme vaše představy, vybereme doplňky a materiál. Následuje příprava cenové kalkulace a plánování timingu zkoušek, které bývají zpravidla dvě.

Na první zkoušce budou mít šaty hrubou podobu, na které doladíme vzhled, úpravy a umístění doplňků. Na druhé už budou mít šaty finální podobu. Upraví se poslední detaily a délka sukně. Počet zkoušek se při náročnosti svatební róby mohou měnit. Nevěstám je doporučována první návštěva salonu cca 6 měsíců před termínem svatby, ale není to podmínkou.