Stále se jen píše o tom, jaká okna a dveře jsou ideální pro rodinný domek. Ano, je to jistě důležité. Ale v administrativních budovách trávíme většinu času. I zde je rozhodování klíčové, protože je nutné myslet na praktickou i reprezentativní stránku. V tomto případě budou prostorám firem slušet hliníková okna a dveře.

Reprezentativní vzhled je pro sídla firem zásadní. Hliníková okna jsou pro ně ideální volbou. Moderní hliníkové dveře mají také nespočet výhod a stanou se vstupní branou společnosti. Pokud prahnete nejen po trendy vzhledu domu, ale také po jeho prosvětlení a vhodném přístupu čerstvého vzduchu, nezapomeňte ani na střešní světlíky a požární odvětrávání.

Dejte přednost kvalitě

Je pravda, že jsou okna a dveře z hliníku na trhu nejdražší, ale na druhou stranu mají mnoho nezanedbatelných výhod. Do klasického rodinného domku je asi nezvolíte. Díky štíhlým a elegantním profilům jsou určeny do prosklených fasád. Tam udělají největší parádu. Nový kabátek dají staré administrativní budově, ale zamilují si je majitelé moderních vilek, kteří prahnou po velkých prosklených prostorách. Výroba hliníkových oken je technologicky náročná a výroba hliníkových dveří ještě složitější. Proto není divu, že jsou tyto produkty cenově náročnější. Hliníkové dveře a okna se pyšní dlouhou životností, odolností, pevností. Vydrží opravdu hodně a dají se vyrobit i ve větších velikostech. Na první pohled upoutá jejich nádherný design a nemusí být výhradně stříbrný. Hliníková okna jsou lehká, a proto nejsou pro stavební konstrukci zátěží.

Střešní světlíky zajistí přísun denního světla

Když se rozhodnete pro střešní světlíky, zajistíte si v domě dostatek světla, i když je venku pod mrakem. Přísun denního světla je pro výkon člověka důležitým faktorem, to je vědecky dokázáno. A v kancelářských prostorech to platí dvakrát.