Nejen dokonale vyhřátý pokoj, ale také kvalitní povlečení zajistí, že se v chladných měsících nebudete v noci budit zimou a dopřejete si klidný, plnohodnotný spánek. Jaké druhy ložního povlečení jsou právě pro období zimy nejvhodnější vzhledem ke svým vlastnostem?

Bavlna nezklame

Pakliže vsadíte na klasiku v podobě bavlněného povlečení, rozhodně se nebude jednat o špatnou volbu. Bavlna je oblíbená nejen pro svoji přirozenou hebkost a jemnost. Dokáže totiž poměrně dobře zahřát, zároveň je však prodyšná, takže se pod povlečením a peřinou nemusíte zbytečně potit.

Výhodou je cenová dostupnost a bohatá škála produktových variant, jež jsou v obchodech k dostání. V dnešní době, kdy je značně omezená možnost kupovat zboží v klasických kamenných obchodech, lze povlečení zakoupit pohodlně online, a to kupříkladu na webu Mikaton.cz, který se kromě povlečení dále specializuje na bytové dekorace, potažmo produkty z oblasti galanterie. Pro ženy se tak jedná o velmi důležitý eshop. Oceníte v něm nejen rozmanitý výběr zboží, ale i příznivé ceny, díky nimž si nové povlečení a další prvky nejen do ložnice může dopřát každá z vás.

Flanel je ideální pro milovníky tepla


Pro zimní chladné počasí se vyplatí sáhnout po povlečení, které je mimořádně hřejivé. Z tohoto hlediska hraje prim flanel, což je druh bavlněného materiálu s hustým tkaním, který zajišťuje onu dokonalou hřejivost. Pod povlečením z flanelu se rozhodně nebudete klepat zimou.

Mikrovlákno a povlečení? To jde k sobě

K moderním variantám patří povlečení z mikrovlákna. Díky svým vlastnostem se hodí pro celoroční využití, ani v zimě vás nezklame. Drobnou nevýhodou může být přeci jen trochu vyšší pořizovací cena oproti bavlně či zmíněnému flanelu.

Satén nechte na léto

K velmi oblíbeným druhům povlečení patří to, jež se vyrábí ze saténu, tedy speciálně upravené bavlny. Satén je vzdušný a lehký, hodí se však spíše na léto, v zimě přeci jen nedokáže tolik zahřát. Zato ale působí mimořádně luxusně, takže se skvěle hodí do každé moderní domácnosti.