Každým rokem se všichni milovníci nákupů těší na konec listopadu, kdy obchodníci nabízejí nejrůznější slevy. Ani tentokrát rozhodně nepřijdete zkrátka, protože přesně v tuto chvíli můžete začít výhodně nakupovat. Kde si vychutnáte opravdové snížení cen?

Buďte obezřetní

Jste jedním z lidí, kteří slyší na slovo „slevy“? V tom případě si dávejte pořádný pozor a nenechte se nachytat na rádoby výhodné nabídky. Celá řada e-shopů (a to i těch známých) totiž nehraje úplně fér. Jak je to možné?

Těsně před zavedením „zázračných slev“ uměle navýší cenu produktu, aby jej pak mohly zlevnit na původní částku a lákat vás na třiceti, čtyřiceti, padesátiprocentní i vyšší slevy. Uveďme si typický příklad. Konkrétní zboží stojí po celý rok 1 000 Kč. Během každoročního Black Friday se u něj najednou objeví přeškrtnutý a zavádějící údaj, že původní cena byla 1 700 Kč. A kolik stojí nyní, když se na něj uplatňuje „suprová“ sleva? 1 000 Kč.

Tato praktika je tak běžná, že se na ni dokonce začíná zaměřovat i Česká obchodní inspekce. Bohužel nemůže mít oči všude.

Kde si užít opravdové akce?

Tím se dostáváme k poctivým obchodníkům, u nichž opravdu výhodně nakoupíte. Dobrým příkladem je třeba Notino Black Friday, kde si užijete reálné snížení původních cen. To platí pro kvalitní dámskou/pánskou/dětskou kosmetiku, značkové parfémy, přebalovací potřeby, hračky pro dospělé, doplňky stravy i výživu pro sportovce.

Jednotlivé produkty jsou přitom zlevněné o 15, 20, případně i 30 %. Těšíte se, až bude Černý pátek? Nemusíte, jelikož ve zmíněném e-shopu probíhá již nyní. Čas máte až do 26. listopadu, ale ani přesto příliš neváhejte. Ani sklady takto velkého obchodu nejsou totiž nekonečné. Otevřete si webové stránky pod vloženým odkazem a pusťte se do toho.