Máte před sebou úkol uspořádat dětskou narozeninovou party? A víte, co by na ní nemělo chybět? Spolu s dortem pro oslavence, kupou dárků a dobrou náladou, rovněž balonky. Těch na trhu najdete hned několik druhů.

Nafukovací balonky jsou symbolem dětství, nezdá se vám? Děti je vždy milovaly a stále milují. A jak prožívají, když ten, který jim rodiče koupí třeba na pouti neudrží, a ten se vznese k nebi. Velmi těžko. Tak těžko, že rodičům často nezbývá nic jiného, než jim koupit nový. A co když je takovýchto balonků hned několik. To je pak radost několikanásobná.

Typy nafukovacích balonků

Tytam jsou doby, kdy nafukovací balonek byl jen jeden, a to ten, k němuž se přivázala šňůrka, a tím to skončilo. Dnes jich na trhu najdete hned několik druhů, ať již se jedná o spojovací, obří, tvarovací, narozeninové balonky, dekorační, svatební, foliové, na vodu, svítící balonky atd. Pojďme si je proto představit o něco blíže.

Různé tvary, barvy i velikosti

Na e-shopu globos.cz specializujícím se na prodej party zboží seženete balonky různých barev i velikostí. Od těch malých až po ty opravdu velké. Například obří balonky mají průměr 60 a obvod 200 cm. K dispozici jsou pastelové, metalické, perleťové, neonové, dvojbarevné i transparentní. Rádi byste balonek ve tvaru srdce? Máte ho mít. Stejně jako ten oválný či s potiskem. Fantazii se zkrátka ve světě balonků meze nekladou.

Balonky podle materiálu

Podle materiálu se balonky dělí na foliové a latexové. Zajímá vás, jaké jsou lepší? Jednoznačně foliové balonky, které ve srovnání s těmi latexovými vydrží déle nafouklé a rovněž hned tak neprasknou.

Tvarovací, modelovací, spojovací

Skvělým zdrojem zábavy nejenom pro děti, ale i pro mnohé dospělé (s duší dítěte) jsou tvarovací balonky (někdy se setkáte s pojmem modelovací, popřípadě spojovací balonky). Ty je totiž možné tvarovat a vytvářet z nich různé postavičky. Spoustu legrace ale slibují i balonky na vodu. S těmi si svého času hrával i Michael Jackson. Ze svého hotelového balkonu je házel na kolemjdoucí. Bavil se náramně. Ti, které trefil, už méně.

Narozeninové a svatební

Nedílnou součástí narozeninových oslav jsou balonky k narozeninám. Samozřejmě s nápisy Happy Birthday, popřípadě českým Vše nejlepší k narozeninám. Krásné jsou i svatební balonky. Těm zase nechybí svatební potisk. Doplníte-li je girlandami a konfetami, bude moci svatební veselí začít.

Jak je nafouknout?

Některým stačí vzduch, k jiným je třeba helium na balonky. Praktická v každém případě je pumpička na balonky. Některé balonky totiž pusou nenafouknete.