Pokud chceme, aby se naše stravovací zařízení stalo oblíbeným a zákazníci ho pravidelně navštěvovali, není důležité jen to, jaké pokrmy podáváme, ale také způsob servírování. Cateringové podnosy a další servírovací nádobí jsou kuchyňským náčiním vhodným pro elegantní vystavení potravin. Výrobky jsou k dispozici v mnoha variantách, takže je můžeme sladit se zbytkem nádobí.

Na trhu najdete podnosy z různých materiálů a v mnoha velikostech, takže jistě vyberete zboží, které splní všechna Vaše očekávání. V tomto článku se zaměříme na nejoblíbenější produkty, které restauratéři nakupují ve velkém. Pokud Vás toto téma zajímá, přečtěte si celý článek. Přejeme příjemné čtení!

Zvolte klasiku a vsaďte na skleněné podnosy!

Pro první místo jsme zvolili skleněné podnosy, které jsou k dispozici v široké škále barev. Tyto výrobky jsou ideální pro svatební hostiny, večírky a další oslavy, a lze je použít jak v profesionálních stravovacích zařízeních, tak v domácnostech.

K výrobě tohoto nádobí se nejčastěji používá tvrzené sklo, které se vyznačuje odolností vůči poškozením. Skleněné podnosy mohou mít různé tvary – nejoblíbenější jsou kruhové, obdélníkové a čtvercové modely.

Nerezové etažéry pro bankety a oslavy

Dalšími produkty, které Vás jistě osloví, jsou nerezové etažéry. Toto mimořádně odolné nádobí umožňuje podávat a vystavovat občerstvení – dorty, koláčky, zákusky i čerstvé ovoce. Velký talíř, který je umístěn na stabilní noze nebo jiné základně, zajišťuje odolnost celé konstrukce a umožňuje bezpečnou přepravu pokrmu.

Díky použití nerezové oceli, která má antikorozní vlastnosti, jsou etažéry odolné vůči poškozením, nízkým a vysokým teplotám, chemikáliím či vodě. Velice snadno se udržují v čistotě.

K čemu se používají misky z melaminu?

Misky z melaminu jsou dalším specifickým nádobím, které v sobě spojuje vlastnosti talíře a mísy – lze je použít na mnoho způsobů, například k servírování brambor, pokrmů z masa, salátů a dalších jídel. Navíc jejich uhlazený tvar umožňuje elegantní vystavení.

Melamin je materiál, který se často používá v gastronomii. Jeho největší výhodou je vysoká odolnost vůči poškrábáním a vysokým teplotám. Další velkou výhodou je, že misky z melaminu lze umývat v myčkách nádobí, což usnadňuje každodenní práci celého personálu.

Desky na pizzu funkční a stylové

Každá pizzerie by měla být vybavena deskami na pizzu, které jsou ideální pro podávání této italské speciality. Jedná se o výrazný prvek nádobí, který přitahuje pozornost zákazníků a je spojován s tímto typem stravovacího zařízení. Desky na pizzu, stejně jako skleněné podnosy, jsou k dispozici v mnoha velikostech, takže jistě najdete vhodné zboží pro svůj podnik. Používání přírodních surovin ve stravovacích zařízeních se v poslední době stává velice populárním, a to díky tomu, že tyto předměty pomáhají vytvářet jedinečnou atmosféru v restauracích.

Některé modely jsou navíc vybaveny speciálními zářezy, které usnadňují krájení pizzy. Většina desek má rovněž praktickou rukojeť, která umožňuje bezpečné servírování.