Vánoce jsou za dveřmi a členové Vaší rodiny sní o koupi nového počítače, protože ten starý už dávno neplní svůj účel. Co si ale počít v okamžiku, kdy se Vám na nový počítač nedostává, případně nechcete investovat do jeho nákupu příliš velké finanční prostředky?

V takové chvíli je na čase začít uvažovat o repasovaném počítači. Na následujících řádcích bude uvedena celá řada důvodů, které dokazují, že použitý počítač nelze v žádném případě automaticky vnímat jako počítač nekvalitní.

Kvalitní repasovaný počítač je řádně otestovaný a má záruku

Repasovaný počítač rozhodně není něčím, co byste měli obcházet obloukem. Naopak by ho bylo možné označit přívlastky jako levný, výkonný nebo testovaný! Pod označením repasovaný počítač se skrývá zařízení, které bylo znovu uvedeno do provozu odborníkem nebo přímo výrobcem.

Zpravidla pochází z různých předváděcích akcí, ukončených leasingů nebo se vrátil v zákonné lhůtě. Důležité je, že repasovaný počítač musí před znovuuvedením do prodeje projít náročným testováním a náhradou vadných dílů. O skutečnosti, že se jedná o kvalitní produkt, svědčí i záruka na 12 měsíců. Najdete je např. tady.

Nákupem repasovaného počítače lze získat jinak nedostupný model vyšší řady

Velkou předností repasovaných počítačů je potom skutečnost, že tímto způsobem je možné levně získat modely vyšší řady. Je to logické, repasují se totiž takřka výhradně jen počítače vyšší business třídy.

Takové počítače vynikají vyšší životností, protože se vyrábějí z kvalitních odolných materiálů. Z té příčiny disponují schopností snést i drsnější zacházení.

Nákupem repasovaného počítače lze v porovnání s novým ušetřit desítky procent

Repasovaný počítač by tedy neměl být vnímán jako méněcenný přístroj a řešení pro chudé. Obyčejní smrtelníci naopak získávají příležitost získat tímto způsobem prémiové business počítače, které jsou pro obyčejného člověka obvykle příliš drahé. Tímto způsobem je možné pořídit takové počítače o desítky procent levněji než nová zařízení.

Repasy jsou ideální pro rozjezd malých firem

Repasované počítače tak je možné doporučit nejen konkrétním uživatelům, ale i různým společnostem, které kupříkladu teprve rozjíždí své podnikání, a proto se musí hodně rozmýšlet, jestli budou investovat vysoké položky právě do počítačových technologií. Repasy jsou v daném případě možným řešením, kdy lze za relativně málo peněz získat hodně muziky!

Kde repasovaný počítač zakoupit?

Jakým způsobem si počínat, abyste při koupi repasovaného počítače neprohloupili? Tyto počítače je třeba vždy nakupovat jen od prověřených výrobců a prodejců, kteří se prodejem těchto počítačů dlouhodobě zabývají.

Nejlepším způsobem, jak si takového prodejce prověřit, je pochopitelně sledování recenzí. Dobré je se dopředu obeznámit i s pravidly při případné reklamaci.