Pro cestování na delší vzdálenosti je letadlo zdaleka nejkomfortnějším dopravním prostředkem. Řada lidí si jej ale z obavy z vysokých finančních nákladů odpírá, což však nemá žádné opodstatnění. I v nabídce levných letenek můžete bez potíží najít výhodné last minute či nízkorozpočtové lety, které často vyjdou dokonce levněji než cestování autem či vlakem, nemluvě pak o pohodlí a časovém komfortu. Stačí znát ty správné adresy, kde levné letenky hledat, a létání si zamilujete po všech stránkách.

České webové stránky

Úspornou nabídku letenek najdete na celé škále českých internetových stránek. Mezi nejoblíbenější patří web studentagency.cz, kde najdete levné letenky do celého světa. Jako největší prodejce nabízí Student Agency akční ceny i výrazné slevy na letenky a jako zajímavé zpestření také dárek ke každé rezervaci. Letenky si zde můžete objednat přímo online nebo i osobně v kterékoliv prodejně. V jednotlivých sekcích na webu přitom najdete speciální akce, letenky nízkonákladových dopravců nebo i výhodné letenky pro studenty či skupiny. Benefitem studentských letenek je přitom nejen nízká cena, ale třeba i možnost měnit termíny odletu nebo přerušit cestu v přestupním místě.

Alternativou je další populární web letuska.cz, který již přes dvacet let nabízí akční nabídky, levné letenky i extra služby, jako jsou víza, parkování na letištích nebo třeba i ubytování a zájezdy. Objednávat letenky i další služby můžete přitom opět nejen online, ale i v kamenných prodejnách v Praze, Zlíně či Karlových Varech. O kvalitě služeb vypovídá řada ocenění i získaných certifikátů.

Další možností jsou stránky levneletenky.cz, na kterých zakoupíte levné letenky do všech destinací Evropy i celého světa. Pomocí vyplnění jednoduché tabulky na tomto webu můžete jednoduše najít i zarezervovat levné letenky pro vybraný termín, destinaci i počet osob. Kromě letenek pak web nabízí i možnost pojištění nebo půjčení auta. Velmi podobně jsou na tom i weby kralovna.cz, letenky.cz či zaletsi.cz . Výběr levných letenek a kvalitní servis pak nabízí také web letenky-levne.sletenkou.cz.

Letenky ze zahraničí

Díky internetu dnes můžete letenky nakupovat bez obtíží i na zahraničních webech, například na cheaptickets.com. Zajímavou možnost srovnávání jednotlivých nabídek i denních změn u cen vybraných letenek pak nabízí web Matrix, jehož nevýhodou je ovšem nemožnost letenky přímo zakoupit. Po vyhledání ideální letenky proto musíte ještě zavítat na web aerolinky nebo zprostředkovatele letenek.

Pokud jste si vybrali již svůj vysněný let a pouze byste na něj rádi nakoupili letenku u nejlevnějšího prodejce, využijte web kayak.com, který srovnává nejen ceny zprostředkovatelů letenek, ale třeba i ubytování v hotelích nebo půjčovného aut. Vzhledem k tomu, že velkou část ceny tvoří provize prodejce, není od věci kayak.com vyzkoušet.

Na co si dát pozor

Pokud se budete ohlížet po levných letenkách, téměř okamžitě narazíte na nabídku označující se jako nejlevnější. Tímto slůvkem se ale určitě nenechávejte zmást a důkladně prověřujte a srovnávejte s konkurencí na více místech. Zároveň se zajímejte i o případné dodatečné poplatky, které mohou z nejvýhodnější nabídky nakonec snadno udělat tu nejméně výhodnou.