Maminka je výjimečnou osobností v životě každého z nás, bez ohledu na věk nebo pohlaví. Proto právě maminkám, možná i jako výraz vděku za péči v dětství, obvykle chceme vybírat mimořádné dárky. Okruhů, ze kterých můžeme dárky vybírat, je hned několik. Záleží jen na vašich preferencích, případně i na povaze maminky, ve které kategorii nakonec ten pravý najdete.

Vyjádřete svou lásku

kvetinyVětšina maminek považuje své potomky stále za ty maličké děti, které by nejraději nosila v náručí, večer je uspávala a dávala jim najevo svou nekonečnou lásku. Pokud vaše maminka spadá do této skupinky, největší radost jí uděláte dárkem vyjadřujícím lásku a vděk za všechno, co pro vás udělala. Zkuste se v prodejnách dárkových předmětů porozhlédnout po květináčích nebo hrníčcích s citáty o maminkách či rodině, nechejte si vyrobit originální víno s etiketou pro nejhodnější maminku nebo vyberte či vyrobte přání s příhodným textem a doplňte ho třeba dortem ve tvaru srdíčka.

Rozmazlujte ji

Možná si vaše maminka na přímé projevy citů příliš nepotrpí a možná by byla z emotivního dárku v rozpacích. Pak jí dokažte svou náklonnost a lásku nepřímo ‒ tím, že jí dáte něco, čím se bude moci rozmazlovat a užívat si příjemné chvíle. Lístky do kina, dárkový koš s kávou nebo jinými dobrotami, kosmetika nebo voucher do restaurace jsou poměrně univerzálním řešením. Zajímavým dárkem může být i pobyt na zámku a následně zámecká restaurace.

Pomáhejte

Pomocná ruka se hodí všem a v každém věku a především u starších lidí, kteří tvrdí, že nic nepotřebují, jsou právě pomoc a nápomocné dárky či hračky tím, co ocení nejvíce. Vysledujte tedy v domácnosti rodičů, co by se jim mohlo hodit, případně která z věcí již dosluhuje. Možná jsou to hrnce nebo jiné nádobí, možná povlečení nebo třeba mobilní telefon. Dost možná by ale nejvíce ocenili pomoc na zahrádce, a tak se nestyďte mamince vyrobit poukaz na svoje služby při rytí záhonů. V kombinaci s květinou nebo dárkovým košíkem určitě zabodujete.