Je vám doma horko? Tak se ochlaďte! Možností máte spoustu a nejedná se jen o nákladné vestavěné klimatizační jednotky.

Špatně spíte? Obzvláště, když venkovní noční teploty neklesají pod dvacítku? A ty se blíží? Nějaká forma chlazení nejenom v ložnici brzy bude nutností! 

Jaké chlazení zvolit? 

Nejvýkonnější a samozřejmě i nejdražší jsou klimatizace nástěnné, popřípadě okenní. Ty však jsou finančně nákladnější a neobejdou se bez patřičných stavebních úprav. Možností, jak interiér ochladit, naštěstí dnes existuje víc. Finančně dostupnějších ventilátorů, zvlhčovačů, ochlazovačů či mobilních klimatizací. Kterému typu dát přednost? 

Zaměřeno na ventilátory

Nejde-li vám ani tak teplotu jako spíše rozproudění vzduchu v místnosti, postačí vám výkonný větrák neboli ventilátor, ať již stolní, nebo stojací. Zatímco stolní větrák využijete například při práci na počítači, v rohu místnosti se může vyjímat výkonnější větrák stojací. Velké popularitě se těší ventilátory kombinované s ionizátorem, které obohacují vzduch o zdraví prospěšné záporně nabité ionty. Ty prospívají tělu i duchu. Zbavují únavy, neuróz i depresí, snižují krevní tlak a celkově přispívají k regeneraci organismu.

Mobilní klimatizace, nebo ochlazovač vzduchu?

Další možnost, jak ochladit vzduch v místnosti, představují mobilní klimatizace. Jejich výhodou je snadná manipulace s nimi stejně jako možnost je dle potřeby přemisťovat. Nezaměňujte však tento produkt za ochlazovačem vzduchu, který ochlazuje vzduch prostřednictvím zabudovaného rozprašovače studené vody či páry. Z toho důvodu je třeba ochlazovače vzduchu průběžně vodou doplňovat.

Zaměřeno na výkon

Rozdílné je také výsledné chlazení, jehož obě jednotky dosáhnou. Větší ochlazení očekávejte spíše od mobilní klimatizace. Za splnění dvou podmínek – pořídíte-li si mobilní klimatizaci s patřičným výkonem a budete-li mít nasátý horký vzduch kam odvádět. Jinak vám mobilní klimatizace bude sloužit jako velmi drahý ventilátor. 

Nechte si poradit!

Už víte, jakému způsobu chlazení dáte přednost? Pokud ne, nechte si poradit od odborníků? Najdete je například v prodejně Eprofi v Praze 3 na Žižkově. Nebo na jejích přidružených stránkáchklimatizace.zde.cz. Tamní odborný personál vám doporučí nejenom vhodný typ klimatizace právě do vašich prostor, ale i konkrétní model. A ten v případě nutnosti i nainstalujte. Tak neváhejte. Brzy se totiž už nevyspíte!