Zejména v parných letních dnech je v mnoha bytech a rodinných domech velké vedro, neboť do místností, které mají okna nasměrována na sluneční stranu, celý den pronikají dotěrné sluneční paprsky. Problém se dá vyřešit pomocí klimatizace. Nejlevnějšími modely jsou bezesporu mobilní klimatizace.

Hlavní důvody pro pořízení mobilní klimatizace

nejlevnější mobilní klimatizace dokáže zpříjemnit klima v interiéru vaší domácnosti. Jednoduché mobilní klimatizační jednotky vás vyjdou maximálně na pár tisíc korun. Jejich velkou předností je snadné zapojení. Zařízení stačí pouze zapojit do elektrické zásuvky, poté je ještě nutné vyvést rouru ze zařízení oknem, aby z místnosti mohl odcházet teplý vzduch. Není nutné provádět žádné stavební úpravy.

Mobilní klimatizace je snadno přenositelná, tudíž ji můžete použít v různých částech bytu, a to bez větší námahy.

Další varianty klimatizačních jednotek

Existují samozřejmě i další druhy klimatizačních jednotek, které jsou už přeci jen preciznější a pomáhají utvořit ideální klimatické podmínky celoročně. Jedná se především o takzvané split klimatizace, jež tvoří dvě části. První z nich je umístěna vně objektu, druhá pak přímo uvnitř objektu. Výhodou je fakt, že klimatizace při provozu nejsou slyšet, neboť motor, tepelný výměník a další hlučnější prvky jsou instalované venku.

Split klimatizace se montují napevno, je tudíž zapotřebí udělat určité stavební úpravy. Nejlepší je, pokud se s jejich instalací počítá už při stavbě, potažmo rekonstrukci nemovitosti.

Alternativou jsou pak multisplit klimatizace. Ty mají hned několik vnitřních jednotek, díky čemuž lze klimatizovat více místností naráz.

Mobilní klimatizační jednotky najdou bohaté uplatnění

Nejlevnější mobilní klimatizace jsou vhodné nejen do domácností, ale také například do kanceláří, kde vylepšují aktuální klimatické podmínky a umožní vám lépe se soustředit na pracovní činnost. Osvěží vzduch a vy se necítíte malátní, unavení a zpocení z vlhkého, respektive příliš horkého vzduchu.

Tato zařízení jsou dnes k dostání v celé řadě tuzemských obchodů, výhodně se dají zakoupit rovněž ve specializovaných eshopech.