Zdravotní potíže spojené s játry v žádném případě nepodceňujte. Může vás to totiž stát i život. A snažte se jim předcházet. Zdravým životním stylem a konzumací vhodných potravin. 
Játra jsou v lidském těle životně důležitým orgánem. Jsou producentem žluči, bez které se neobejdeme při trávení a vstřebávání tuků jaterní sliznicí. Také se ale účastní matabolismu všech živin a podílejí se na shromažďování vitamínů, glykogenu, železa a dalších životně důležitých látek. Péči o ně proto v žádném případě nepodceňujte. 

Játra a imunita

Víte ale také, že játra hrají poměrně zásadní roli v našem imunitním systému? Zdravá játra jsou předpokladem silné imunity, od níž se odvíjí naše celkové zdraví a schopnost odolávat bakteriím a virům. Známé pořekadlo, vše souvisí se vším, zkrátka platí i na komplexní lidský organismus, játra nevyjímaje. 

Vyhýbejte se alkoholu, cukrům i tukům

Jak o játra pečovat? Ideálně zdravým životním stylem. Vyhýbejte se alkoholu, cukrům i tukům. A omezujte jídla smažená a přepálená. Na pozoru se však mějte i před některými volně prodejnými léčivy. Pro játra je nebezpečný především paracetamol, se kterým se setkáte ve většině přípravků proti nachlazení. Nikdy proto nepřekračujte maximální dávku uvedenou na příbalovém letáku! 

Játra milují listovou zeleninu

Naopak si dopřávejte hodně listové zeleniny. Játrům prospívá kapusta, špenát, čekanka, cibule, česnek i pórek. Stejně jako kvalitní olivový olej, avokádo, kurkuma, artyčok a mořské řasy. Pokud si do svého oblíbeného zeleninového salátu přidáte pár špenátových či čekankových lístků, jedno na kousky nakrájené avokádo, a zakápnete to olivovým olejem, dopřejete svým játrům vzpruhu, o jaké se jim ani nesnilo. A vám také ne. Skvělým způsobem, jak do sebe zmíněné superpotraviny dostat, jsou i zeleninová smoothie.

Vyzkoušejte doplňky stravy

A pokud nemáte čas každý den si připravovat zdravý salát, vsaďte na k tomu určené doplňky stravy. Přímo na míru játrům byl vytvořen přípravek OSTROPEŘEC PLUS ARTYČOK, jenž je k dostání na e-shopu gigalekarna.cz. Ten totiž obsahuje výtažky ze dvou rostlin (ostropestřec mariánský a artyčok), které příznivě ovlivňují jaterní funkci, chrání jaterní tkáň a celkově podporují její regeneraci. K tomu podporují vylučování trávicích šťáv, usnadňují trávení a pomáhají udržovat normální funkci střevního traktu. Tak neváhejte, vaše játra si pozornost zaslouží. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup