Přemýšlíte nad výběrem zastínění, ale nevíte, jaká varianta bude ta správná? V takovém případě vám může pomoci následující článek zaměřený na screenové rolety. Ty představují alternativu k žaluziím či klasickým roletám. Jaké výhody nabízí a proč by mohly být tou správnou volbou i pro váš dům? To se dozvíte v tomto článku.

Co jsou to screenové rolety a kam se hodí?

Screenové rolety představují způsob, jak chránit vnitřní prostory před slunečním zářením i silným větrem. Dokážou nabídnout skutečně perfektní zastínění. Hlavně v letních měsících tak mohou výrazně snížit náklady na klimatizaci. Screenové rolety jsou vhodné pro využití na pergolu, zimní zahradu, před okna, výlohy i jako forma interiérových rolet.

Moderní design a snadné používání

V případě screenové rolety na pergolu se můžeme setkat s provedením, které nabízí funkci markýzy. Existují však i jednoduché varianty s lankovým vedením či s vodícími lištami pro pevnou fixaci a zvýšení odolnosti při nepřízni počasí. Společnou vlastností všech uvedených rolet je moderní provedení a snadné ovládání, které zvládne naprosto každý. Díky výběru z více různých barevných odstínů látky i barvy konstrukce tak snadno rolety sladíte s ostatním vybavením a vzhledem domu. Kromě běžného manuálního ovládání potěší i možnost využití aplikace v chytrém mobilním zařízení, s jehož pomocí jednoduše ovládnete rolety.

Odolný materiál s dlouhou životností

Kvalitní screenové rolety nabídnou dlouhou životnost včetně barevné stálosti. Zpracování tkaniny a způsob uchycení má výbornou odolnost proti případnému větru. Díky tomu jde o univerzální zastínění, které je využitelné téměř kdekoliv. Stačí si pouze vybrat barevnou variantu a konkrétní model screenových rolet. Následně se snadno budete moci pustit do regulace slunečního záření i ochrany před větrem.