Úložný prostor je alfou omegou každé domácnosti. A to v případě menších prostorů i velkých interiérů. Jelikož se vždy najde něco, co potřebujeme uložit, schovat či uklidit z dosahu očí. Domácnosti, které mají mnoho praktického nábytku s úložným prostorem, působí stále uklizeným dojmem. Chcete mít také takovou domácnost a mít promyšlenou každou jednotlivou místnost? Podívejte se na naše rady, které vám jistě pomohou onoho ideálu docílit.

1. Obývací pokoj

Obývací pokoj je místností, která musí působit vzdušným dojmem. Přeplněný prostor a velké množství nábytku se totiž již dávno nenosí. Jak ale získat dostatečný úložný prostor a zároveň docílit minimalistického vzezření? Obývací stěny jsou odpovědí a jelikož se jedná o jejich zmodernizované verze, nemusíte se bát. Stačí zakoupit některou obývací sestavu, která je již v jednotném stylu a design je promyšlený výrobci do posledního dílku. Jako je například oblíbená obývací stěna dub sonoma. Jestliže máte k dispozici menší prostor, doporučujeme méně nábytku o menších rozměrech. Také použití praktických závěsných skříněk a polic.

2. Ložnice

Ložnice je místnost, která by měla být zařízena jednoduše a celistvě. Nejpraktičtější variantou, kterou můžete v takovém případě zvolit, jsou šatní skříně. Ty vám poskytnou nejvíce úložného prostoru, který jistě využijete. Můžete si vybrat z různých šířek i výšek. Vybírejte podle toho, kolik oblečení potřebujete uskladnit, a dle rozměrů vaší ložnice.

3. Předsíň

Předsíň bývá většinou úzká či celkově menší, je tedy opravdu těžké zde vybrat nábytek s úložným prostorem. Nejlepším řešením jsou skříně do předsíně, které jsou většinou úzké, ale zároveň jsou vybaveny promyšleným vnitřním uspořádáním. Praktické jsou také posuvné dveře a zrcadlo, které místnost opticky zvětší.