Založit si zcela legální společnost v zemích, které poskytují příznivé daňové prostředí, není vůbec složité. Některé země nabízejí zahraničním investorům výrazně nízkou a někdy i zcela nulovou daňovou sazbu, a to v souladu s platnými právními předpisy.

Offshore společnosti

Tzv. offshore společnosti jsou vlastně jakousi obdobou tuzemských akciových společností nebo společností s ručením omezeným. Jsou to právnické osoby, které jsou registrovány v určitých zemích se zvýhodněným daňovým režimem, např. v USA, Nizozemí, ve Spojených Arabských Emirátech, na Seychelách nebo na Kypru.

Odtud tedy i název – obchodní společnost založená v „daňovém ráji.“ Jsou ideální pro oblast mezinárodního obchodu, nebo pro poskytování elektronickýchporadenských nebo marketingových služeb. Naopak se nehodí pro maloobchod či výrobu.

Co musí offshore společnost splňovat?

  • základem je sídlo (registrace) firmy v některém z uvedených států
  • na území registrace pak nebude provádět podnikatelskou činnost
  • úhrada poplatku (obvykle velmi nízkého)

Proč přemýšlet o založení offshore společnosti?

  • výhoda daňové optimalizace – snížení daňového břemene (v podstatě nulová daň z příjmu)
  • není nutné vést účetnictví, audity ani výroční zprávy
  • neveřejné údaje o majitelích, tedy anonymní vlastnictví
  • možnost založit si anonymní offshore bankovní účet
  • zvýhodněné a vstřícné právní prostředí

Jak na založení offshore společnosti?

Celý proces v sobě zahrnuje řadu administrativních a právních kroků, které za vás může provést odborná firma ideálně tzv. registrační agentura např. Parkerhill.cz, a to celkem rychle, profesionálně a zcela diskrétně.

Před založením společnosti proběhne konzultace a pečlivý rozbor podnikatelského případu, případně možných specifických požadavků. Zde máte možnost nastavit si společnost na míru svým představám. Poté vám bude nabídnut výběr ideální destinace pro sídlo společnosti.

Následuje zpracování potřebných dokumentů, legalizace a ověření podpisů, výpis z veřejných rejstříků, zajištění statutárních zástupců v místě sídla, zajištění konkrétního sídla a obchodní adresy, otevření bankovního účtu a zajištění překladatelských služeb.

Poté je vše připraveno k založení nové společnosti nebo k alternativě, tedy odkoupení již připravené tzv. ready made offshore společnosti, která je bez obchodní a vlastnické minulosti.

Jak dlouho to trvá?

Podle náročnosti požadavků a podle volby místa se doba založení předpokládá od 1–4 týdnů. V případě odkoupení již existujícího subjektu, dochází k převodu již asi do 5 dnů.

Cena offshore společnosti a případného povinného ročního poplatku se různí vždy dle konkrétní země.

Péče odborné firmy, která vám offshore společnost založí, může být trvalá a poskytovat vám ucelený právní servis dle domovského práva společnosti, možnost převodu akcií, změny osob (noví obchodní partneři), změny jednatelů, dokonce i názvu a sídla a podobně.

Autor: Parkerhill.cz – Zřízení offshore společností po celém světě