Lité podlahy jsou dnes pokládány za nástupce betonových podlah. Nabízí řadu vylepšených vlastností a vysokou kvalitu.

Jakmile se pouštíme do rekonstrukce, obvykle začínáme od podlahy. Nejde vždy jen o položení vrchní vrstvy. Často je nutné rekonstruovat i spodní podlahovou vrstvu – dříve beton. Místo tradičních betonových podlah a potěrů se dnes stále častěji používají moderní anhydritové podlahy.

Co nabízí anhydritové podlahy?

Tyto lité podlahy mají jiné složení než dříve využívaný beton. Jde o směs síranu vápenatého s vodou, pískem a jinými přísadami. Vznikne tekutá hmota, která je na rozdíl od betonu samonivelační. Odpadá tedy práce s finálním dorovnáváním povrchu. Ten je u anhydritových podlah vždy dokonale rovným. Používají se proto též jako samonivelační potěr.

Nejen pro rekonstrukce

Anhydritové podlahy se hodí pro novostavby domů, včetně dřevostaveb, pro podlahy v bytech, ale i pro rekonstrukce rodinných domů a jiných objektů. Využívají se při aplikaci podlahového vytápění, které je dnes díky oblíbenosti nízkotepelných systémů, jako jsou třeba tepelná čerpadla vzduch-voda, velice oblíbenými. Hodí se i na elektrické topné rohože. Lité podlahy mají výbornou tepelnou vodivost. Snadno díky své konzistenci při pokládce proniknou do všech spár a všude kolem trubek.

Univerzálnost a snadná aplikace

Lité podlahy se hodí pod jakékoliv podlahové krytiny – pod plovoucí podlahy, vinyl, lino, dřevěné podlahy, dlažbu i koberce. Nabízí dokonale rovný povrch bez dilatačních spár. Jejich aplikace je přitom velice jednoduchá. Profesionální firma, jako je Anhypodlahy s.r.o., dokáže během jednoho dne zrealizovat podlahy v celém rodinném domě. Firma aplikuje samonivelační potěr Anhyfas 20,30 MPa. Už druhý den je tento potěr pochozím a zhruba během čtyř až pěti dnů je možné nové lité podlahy standardně zatížit. Aplikace je velice čistá a bezprašná.