Průmyslové podniky a výrobní haly se neobejdou bez nástrojů, které využívají hydrauliku. Hydraulické lisy, válce či stahováky jsou pro ně často naprosto nezbytné. Hydraulické nářadí je ale také důležitou součástí vybavení menších dílen. A nejrůznější hydraulická zařízení nacházejí uplatnění i v dopravě, v zemědělství nebo ve stavebnictví.

Využití Pascalova zákona v praxi

Konstrukce hydraulických zařízení je poměrně jednoduchá. Dvě duté nádoby válcovitého tvaru jsou navzájem spojeny trubicí. Uvnitř jsou naplněny kapalinou a otvory jsou uzavřeny hydraulickými písty o rozdílném průměru. Jakmile je na menší píst vytvořen tlak, působí podle Pascalova zákona na větší píst výrazně větší síla než na první. Její přesná velikost je dána velikostí průměrů obou pístů.

Jak se hydraulika využívá v každodenní praxi?

Při velkovýrobě se běžně uplatňují výkonné hydraulické válce a hydraulické lisy. Právě ty jsou pro mnoho továren a průmyslových společností naprosto nezbytné. Často jsou využívána i hydraulická čerpadla. Tyto pumpy a agregáty a mohou mít různé druhy pohonu od akumulátorového a elektrického přes benzinový až po vzduchový či manuální. A nelze opominout ani hydraulické stahováky a další hydraulické nářadí. To nachází využití při celé řadě rutinních činností vyžadujících použití velké síly, jako je například ohýbání nebo děrování.

Hledáte spolehlivého prodejce hydrauliky? Enerpac vás nezklame

U hydraulických zařízení je velice důležitá kvalita použitých materiálů a preciznost zpracování. Jen tak lze očekávat jejich dlouhou životnost a bezproblémové používání. Jedná se přece o poměrně vysokou investici. Vysokou kvalitu, komfort a bezpečnost při práci nabízí hydraulika Enerpac. V sortimentu Enerpac najdeme hydraulické vybavení po průmyslové podniky, stavební firmy, zemědělce, řemeslníky i logistická centra a sklady. Dostupné jsou i celé údržbářské sady.