Moderní doba, v níž se už nějaký ten pátek nacházíme, s sebou kromě nesporných benefitů přináší také mnohem zásadnější množství bezpečnostních rizik, jimž navíc dopředu nelze dokonale zabránit. Jedinou ochranou před problémy budoucnosti je proto kvalitní pojištění, které se ovšem dělí do několika skupin podle charakteru. Jelikož žádná univerzální pojistka na všechno neexistuje, v tomto článku vám představíme ty vůbec nejdůležitější.

Pojištění pro váš klid a bezpečí

Zastavíme se hned u třech typů pojištění, bez kterých se vystavujete značných rizikům. Konkrétně hovoříme o:

  • povinném ručení
  • pojištění majetku
  • pojištění občanské odpovědnosti

V případě povinného ručení snad nemusíme blíže popisovat důvody, proč jej jako majitelé vozu musíte za všech okolností uzavřít. Napovídá už jeho samotný název. Automobil bez řádně sjednaného povinného ručení nesmí vjet na vozovku, což je jednoznačně pozitivním krokem. Když totiž způsobíte hromadnou dopravní nehodu, při níž dojde ke ztrátám milionů korun, jistě si hrazení nákladů z vlastních kapes nedokážete ani představit.

Pojištěním majetku se dostáváme tam, kde by škody bolely zřejmě nejvíce. Lidé si totiž po čas celého života budují vlastní domovy za nemalé částky a pokud by došlo například vinou přírodní katastrofy k jejich naprostému zničení, neměly by v dané chvíli kam složit hlavu. Pojistit si domácnost má své odpostatnění. Rizikům tak sice nezabráníte, nicméně výlohy za opravy za vás uhradí pojišťovna. I tady by totiž škody mohly dosáhnout milionových cifer.

Pojištění občanské odpovědnosti je taktéž důležité

Není neobvyklé, že člověk způsobí škodu na majetku druhých osob vinou běžné občanské činnosti. Stačí například omylem zavadit v obchodě o velmi drahou lahev vína nebo opomenout zastavit tekoucí vodu, která o pár minut později vytopí sousedy. Připojištění odpovědnosti platí po celém světě a navíc se vztahuje na všechny členy domácnosti. Pokud tedy uzavřete smlouvu, nikdo další už pravidelné splátky řešit nemusí.