Zahradní domek na nářadí je prostor určený především na zahradnické potřeby. Je to však opravdu tak? Skutečně do něj odkládáme pouze nářadí, které potřebujeme pro údržbu naší zahrady či pozemku kolem domu? Pokud se najdou ti, kteří to takto vzorně opravdu realizují, nebude je asi hodně. Pro všechny ostatní, kteří vlastní příliš mnoho a prostoru mají příliš málo máme návrh jak na to!

Rozčleňte prostor na zóny

Pokud váš domek na nářadí vedle běžných zahradnických potřebách ukrývá i lyže, kola, brusle, sekačku či mnoho jiného, ​​pak byste si měli jeho interiér nejprve rozčlenit na několik „organizačních zón“. Jednotlivé části můžete rozdělit podle sebe a také podle toho, co všechno váš domek na nářadí obsahuje.

Zóna dveří

To, co platí pro všechny je zóna u dveří. Dveře jsou vstupní branou, a proto by se při nich měli nacházet především klíče. Je dobré, pokud do této zóny kromě klíčů od zahradního domku uložíte také například náhradní klíč od auta, případně od domu. Za toto rozhodnutí budete velmi vděční zejména v momentě, kdy zjistíte, že jste ty originální někde vytratily. Tato část by také mohla obsahovat věšáky na vesty, svetry, bundy nebo pracovní oblečení a také stojan na boty.

Sportovní zóna

Zahradní domek na nářadí může mít i zónu, ve které budete hledat vše, co se týká sportovní oblasti. Ať už to budou lyže, lyžáky, lyžařská kombinéza, přilby, brusle, tenisové rakety, můžete sem uložit hokejku či sedačku na kolo pro dítě, a pod. Důležité je, že už víc nic z toho nebudete hledat po celém domě a chaoticky překládat obsah zahradního domku. Vaše kroky budou mít konkrétní cíl, protože vše bude mít své stabilní místo.

Ostatní zóny

Samozřejmostí je oblast, ve které budete mít uloženy všechny malířské náčiní, ale také nářadí, které je nedílnou součástí každého domácího kutila.

Domek na nářadí může mít také zónu různých postřiků, chemikálií, které běžně používáte při péči o zahradu, stromy, keře nebo květiny. V této oblasti si své místo najde například i benzín nebo nafta. Při každé zóně byste měli dbát na to, abyste na dosah ruky měli všechno to, co používáte nejčastěji a naopak, na horních poličkách a na méně dostupných místech by měly být věci, pro které se až tak často natahovat nebudete. Touto formou se budete v prostoru zahradního domku mnohem jednodušší orientovat. Aby se nestalo, že bude zahradní domek na nářadí doslova přeplněný je dobré vědět, co je vhodné v něm uskladňovat a co zas ne. O to více, pokud nemáte domek na nářadí zabezpečený tak, abyste dokázali regulovat jeho vnitřní teplotu. V chladném prostředí není vhodné skladovat elektroniku, barvy, lepidla, ale ani víno či pivo. Při vysokých teplotách byste se zas měli vyhnout zejména potravinám. Pokud zahradní domek na nářadí nemá dobrou ventilaci, velmi snadno se tam dostane plíseň, která pohltí nejen zmíněné potraviny, ale také oblečení či fotografie, hudební nástroje, nábytek ze dřeva, vše kovové zas podlehne korozi.

V organizací vám pomohou také cedulky s popisy, věšáky, háčky, krabice. Toto všechno jsou rady jak si udělat v domku pořádek bez zásadních dispozičních změn interiéru a bez vaší větší námahy. Díky organizačním zónám a po vyhození zbytečností se domek na nářadí stane vaším nejoblíbenějším místem a čas strávený v něm příjemnou záležitostí.