Máte na sobě v zaměstnání stejný oděv, jako je tomu v civilním životě? Pak zřejmě zastáváte pozici, jež nevyžaduje žádné specifické oblečení! Typickým příkladem budiž povolání typu učitelů anebo některé kancelářské profese. V drtivé většině firem a často i státních institucí se bez pracovního oděvu prostě a jednoduše neobejdete. Situace je dána zejména tím, že mnohé profese si jednoduše stejnokroj vyžadují a také faktem, že se prostřednictvím oblečení vytváří nějaká firemní identita, již logicky firmy potřebují. Hodláte aktuálně nakoupit svým zaměstnancům pracovní oblečení? Pak se začtěte do následujících řádků. Poradíme vám, podle čeho je volit!

Kvalita na prvním místě

V první řadě se soustřeďte na jakost materiálů, z nichž jsou konkrétní oděvy ušité. I zdánlivě obyčejná pracovní trika se nesmí párat a měla by vypadat hezky delší dobu. Nakoupíte-li si nějaké podezřele levné, s největší pravděpodobností se už po prvním praní ukáže, proč je jeho cena příliš nízká. Stejně tak musí mít pevné švy a střih, jenž bude zaměstnancům sedět. Optimální volbou jsou dámská a pánská trička. Unisex provedení vypadá lacině a ne příliš vzhledně.

Specifické ochranné prvky

Mnohé oblečení musí disponovat specifickými ochrannými prvky. I pracovní vesty by měly odolat mechanickému poškození v důsledku styku s ostrými předměty. Stejně tak mají být boty určené na stavbu vybavené kovovou špicí schopnou eliminovat dopad těžkého předmětu na nohu pracovníka. Pracovní rukavice jsou opatřené specifickou vrstvou proti vznícení. Nezapomínejme ale ani na pevné ochranné přilby a jiné pomůcky. Hodit se vám budou i jmenovky na oblečení.

Na vzhledu vždycky záleží

Design je u jakýchkoli oděvů rozhodující. I pracovní vycházková obuv musí nějak vypadat, podobně jako je tomu u svrchního oblečení. Jsou-li zaměstnanci firmy dokonale sladění, vytváří mnohem lepší dojem, než kdyby na sobě měli jakékoli vlastní oděvy. A kde si pracovní outfit vybrat? U společnost Ardon, jejíž nabídka je takřka nekonečná.