Legislativa jejich nošení u dospělých nevyžaduje, pokud ji nemá cyklista starší osmnácti let na hlavě, neporušuje žádný zákon. Ovšem pozor – podcenit ochranné vybavení se nemusí vyplatit, ať už se vydáte na náročnější cyklostezku nebo krátkou vyjížďku za město. Bezpečnost je až na prvním místě a fatálních úrazů každoročně přibývá. Jen v Evropě dojde mezi ročně ke stovkám tisíc těžkých poranění cyklistů, jimž by šlo často zabránit. Stačí jediné, nosit přilbu, která může při nehodě dokonce i zachránit život.

Jsou velmi lehké a přináší řadu novinek

Pamatujete ještě přilby z doby před deseti nebo dvaceti lety? Technologie jdou neustále kupředu, nikdy se nezastaví a co platilo včera, nemusí být už dnes vůbec aktuální. Přilby na kolo nejsou žádnou zbytečností, ale důležitou ochrannou pomůckou – a v moderní verzi nabídnou i řadu příjemných vylepšení. Bluetooth helmy umožní telefonování s přáteli nebo rodinou i během jízdy, stejně jako poslech oblíbené hudby při překonávání vlastních rekordů v sedle horského kola. V neposlední řadě jsou také mnohem lehčí než dřívější modely, helma na kolo už dávno není nějakým neforemným kusem plastu, ale důmyslnou ochranou pro každou cestu.

Kvalitní osvětlení pomůže i řidičům aut

Někteří cyklisté nemají rádi řidiče automobilů a naopak. Proč vlastně? Vzájemnou řevnivost vyvolává často i nedostatečné osvětlení. S moderní Bluetooth helmou je však ale tento problém promptně vyřešen, osvětlení lze dokonce libovolně zapínat a vypínat skrze dálkový ovladač umístěný v oblasti řídítek. LED světla jsou vidět už z dálky a umožní řidičům včas reagovat, a to nejen v členitějším terénu nebo například poblíž křižovatek. Aktuální nabídka modelů cyklistických helem na cel-tec.cz znamená souznění bezpečnosti a nových technologií.