Ponča určená k vodě jsou stylovým i praktickým doplňkem. K čemu slouží a jak si vybrat to správné?

Chrání před chladem

Ať vylézáte z vody a je vám momentálně chladněji nebo se jen nechcete při pohybu venku zatím převlékat z plavek, pončo na pláž vám umožní zůstat stále v teple, protože se do něj vzhledem k jeho velikosti můžete pohodlně zabalit.

Pončo si oblečete, aniž by vás omezovalo v pohybu. Střiženo je podobně jako župan, má tedy široké rukávy a kapuci. Díky ní jej můžete snadno využít i přes mokré vlasy. Ponča jsou proto ideální doplněk pro relaxaci u vody i nepostradatelný kousek pro milovníky vodních sportů.

Obsah obrázku exteriér, voda, pláž, držení  Popis byl vytvořen automaticky

Nahradí ručník či osušku

Ponča jsou vyrobena ze savého materiálu podobného tomu, z nějž se vyrábí ručníky a osušky. Velmi dobře sají a zároveň rychle schnou. Proto vám mohou nahradit na pláži nebo u vody právě osušku i ručník. Pokud si chcete sednout například do auta, nehrozí, že si namočíte sedačku.

Většinou se ponča vyrábějí z bavlny nebo ze směsi bavlny a polyesteru. Polyester se jakožto umělý materiál přidává kvůli zlepšení vlastností, méně se mačká a nemá tolik sklon zadržovat vlhkost. Také ve srovnání s bavlnou lépe schne.

Díky použitým materiálům jsou tato ponča také velmi pohodlná, u moderních syntetických vláken rozdíl od jejich přírodních protějšků už při doteku prakticky nepoznáte.

Zajistí soukromí 

Ručníkové pončo lze využít i jako zábranu proti nechtěným pohledům. Když se potřebujete v klidu bez zvědavých pohledů převléknout, jednoduše se do něj zahalte.

Obsah obrázku exteriér, osoba, muž, skákání  Popis byl vytvořen automaticky

Vzhledem k tomu, že si je oblečete podobně jako župan, rozhodně nehrozí, že by vám mohlo pončo sklouznout jako ručník a přichystat vám tím trapnou chvilku. I na místě s vyšší koncentrací lidí se můžete například z mokrých plavek svléknout v soukromí.

Jsou stylová

Ponča jsou mnohem stylovější než obyčejná osuška. Většina z nich je unisex, existují však i čistě dámská ponča nebo modely dětské.

Ty se především liší svým designem. Vybrat si tak můžete od decentního pojetí přes výrazně barevné modely. Dětem a jejich vkusu se pak ponča přizpůsobují především s motivy známých hrdinů a oblíbených pohádkových postaviček.

Jsou praktická

Pončo může být vybaveno také kapsou. Do té si snadno uschováte nejrůznější drobnosti, které potřebujete mít po ruce. Stačí tak do kapsy uložit drobné mince například na zmrzlinu a vyrazit za letní pohodou.

Jak vybrat pončo

Primárně se můžete u ponč pro dospělé orientovat právě podle designu. Ponča jinak jsou jednotné univerzální velikosti. Standardně dospělým nositelům sahají zhruba po kolena.

Obsah obrázku voda, držení, mladý, nošení  Popis byl vytvořen automaticky

Dětská ponča se liší nejen svým vzhledem, ale i velikostí, která většinou bývá dána délkou 45 cm (měřeno od krku). Tzv. junior ponča jsou pak určena buď dospívajícím nebo obecně lidem menšího vzrůstu, což ocení zejména drobné ženy a dívky. Tato ponča mají délku 80 cm.