Nikdy není pozdě na změnu a nikde není psáno, že se do smrti musíte živit tím, co jste vystudovali či čemu jste se věnovali doposud. Právě současná situace, kdy řada lidí přichází o práci, je podnětem ke změnám. Toužíte i vy začít jinak a lépe?

Chopte se příležitosti a přihlaste se na rekvalifikační kurz. Tyto kurzy probíhají po celé republice a sami si můžete vybrat oblast, která vás zajímá. Jednou z nich je třeba personalistika.

Proč je personalistika perspektivním oborem?

Některé obory koronavirus příliš nepostihl a personalistika je jednou z nich. Ať je doba jakákoliv, vždycky bude potřeba vybírat nové zaměstnance. Vždyť právě na nich stojí celá firma.

Práce personalisty je navíc velmi zajímavá. Rozhodně není stereotypní, zahrnuje setkávání se s lidmi a má skutečně praktický dopad. Na vašich bedrech jednou může ležet proces získávání a výběru zaměstnání, určování výše mzdy nebo vzdělávání a rozvoj zaměstnanců. Personální oddělení hraje v každé firmě velkou roli.

TIP: zkuste NLP kurzy NLP srovnání

Kde rekvalifikační kurz personalistiky absolvovat?

Jde o populární oblast, díky tomu rekvalifikační kurz personalistiky nabízí Brno, Praha, Ostrava, Plzeň a celá řada dalších měst. Přehled najdete například na vyhledávači rekvalifikačních kurzů Rekvalifikacnikurzy.cz. Uvidíte tam přímo termíny, kdy se startuje, i ceny.

Jste-li registrováni na úřadu práce, celý rekvalifikační kurz vám může zaplatit tento úřad. Musíte však splnit některé podmínky – například kurz dokončit.

Opravdu stačí jeden kurz na změnu povolání?

Ano, stačí. Za tři nebo čtyři měsíce budete plně připraveni na novou pozici, pokud kurz budete brát vážně a skutečně se budete vzdělávat i sami doma s pomocí dostupných materiálů. Součástí kurzu je autorizovaná zkouška pro profesi Personalista 62-007-N, získáte osvědčení o rekvalifikaci s akreditačním číslem vydaným MŠMT ČR. Po absolvování kurzu tedy budete v ruce držet skutečný důkaz, že se pro danou práci hodíte. S tím už bude snadné se jako personalista uplatnit.