Ještě donedávna platilo, že nejrychleji přepraví zásilku letadlo. V posledních měsících ale toto tvrzení vzalo za své. Prvenství totiž zaujaly vlaky.

Moderní svět nabízí doslova neomezené možnosti a kurýrní služby není výjimkou. Možná už jste slyšeli o tom, že pošty v Německu testovaly doručování s pomocí dronů, nebo že nejrychlejším způsobem přepravy zásilek je letadlo. Poslední tvrzení ale v posledních měsících poněkud ustoupilo do pozadí.

Hrdinná vlaková doprava

Není to ani tak tím, že by letadla zázračně zpomalila. Ani tím, že někdo vynalezl rychlejší způsob přepravy. Doprava na paletách i převoz dalších zásilek stále spoléhá na stejné zdroje. Ovšem koronavirus si nevybírá a přísná bezpečnostní opatření se podepsala na celé řadě odvětví. Hlavně kvůli nim se v posledních měsících vrátila do popředí vlaková doprava.

Především v březnu, dubnu a květnu byly omezovány zahraniční lety. I když tuzemsko zaznamenávalo stále velký zájem o dopravu zásilek do zahraničí, nebyl nikdo, kdo by je doručil. Pokud jste chtěli odeslat balík například do USA, mohli jste čekat i déle než měsíc. Do vybraných zemí se rychlost dodání o poznání snížila. A to především díky vlakům.

Rychlá přeprava do zahraničí

V posledních staletích totiž vznikla poměrně sofistikovaná a hustá železniční síť. Vlakoví dopravci se navíc vůči opatřením dokázali velice rychle přizpůsobit. Nejen tuzemští dopravci přijali v podstatě ze dne na den stovky až tisíce operativních rozhodnutí, které umožnily sice omezenou, ale výrazně rychlejší dopravu do cizích zemí.

Přeprava palet a balíků do zámoří sice není s pomocí vlaků možná, ovšem do okolních zemí se dá odeslat pohodlně. A i z toho těžili vlakoví dopravci v těch nejtěžších chvílích. Pokud by přišla další vlna opatření nejen v tuzemsku, nyní víte, na koho se obrátit.