Tepelné čerpadlo je moderní zařízení, pomocí kterého se získává teplo ze vzduchu, vody a země. Podle toho se potom čerpadla rozdělují na tři základní kategorie, a to vzduch/voda či vzduch/vzduch, země/voda a voda/voda. V následujících řádcích vám prozradíme, která varianta se používá v domácnostech a která zase naopak v průmyslových objektech.

Princip fungování záleží na tom, o jakou technologii se jedná. Pokud hledáte tepelná čerpadla pro rodinné domy, je nezbytné nejprve zohlednit, co vám okolí objektu nabízí.

Tepelné čerpadlo sníží účet za energie až o 75 %

Tepelná energie se získává z okolí, přičemž voda, vzduch i země jsou zdarma, a tím pádem můžete docílit vskutku minimálních nákladů na energii. Tepelná čerpadla jsou sice drahou záležitostí, ovšem návratnost je poměrně rychlá, navíc si můžete požádat o státní dotace v rámci dotačního programu zelená úsporám či kotlíkové dotace.

Obrovské popularitě se těší tepelná čerpadla od značky MasterTherm, která jsou už natolik sofistikovaná, že je můžete ovládat přes aplikaci ve svém smartphonu či tabletu.

Získaná energie z tepelného čerpadla se potom používá pro vytápění interiéru, ale i jeho chlazení. Stejně tak vám ohřeje teplou vodu. Tepelná čerpadla nemají negativní dopad na životní prostředí, tudíž vám poděkuje i samotná planeta.

Tepelná čerpadla pro průmysl

Velice často jsou vyhledávaná tepelná čerpadla pro průmysl, která jsou vysoce efektivní a zpětně využívají odpadní teplo. Úspora nákladů je vysoká, technologie je progresivní a je zajištěna mimořádně vysoká účinnost chlazení.

Obraťte se tedy na specialisty, kteří vám pomohou s výběrem konkrétního řešení tak, aby bylo vskutku efektivní. Čerpadla MasterTherm vás nadchnou po všech stránkách, ať už jste domácnost, nebo průmyslový objekt.