Trezor představuje poměrně nákladnou záležitost, a proto se nevyplácí jeho koupi uspěchat. Zohlednit byste měli hned několik okolností, jako jsou prostorové možnosti a věci, které plánujete do trezoru uschovat. Pokud se však na trhu s trezory vůbec neorientujete, následující řádky se vám stanou při výběru konkrétního modelu nápomocné.

Jestliže vlastníte nějaké cenné dokumenty, drahé šperky, případně zbraně, trezor by neměl ve vaší domácnosti rozhodně chybět. V nabídce jsou rozličné velikosti, a tak byste si měli hned na začátku stanovit, co všechno plánujete ochránit před případnými zloději. Pokud se jedná o několik malých drobností, nepotřebujete obrovský trezor, který byste nakonec neměli ani kam nainstalovat.

Nábytkové trezory

Samotný název napovídá, že nábytkový trezor se ukládá do nějakého nábytku, například do skříně. Většinou se jedná o menší varianty na několik šanonů a cenností. Zvolit si můžete i způsob zamykání. Zatímco někomu vyhovuje mechanické zamykání, někomu zase elektronické na číselný kód.

Podlahové trezory

Dalším druhem jsou trezory do podlahy, které se otevírají shora, což je naprosto logické. Obrovskou výhodou takového provedení je vyšší stupeň ochrany, protože jen málokterého zloděje napadne pátrat po podlahovém trezoru.

Trezory do zdi

Z filmů většinou znáte trezory zabudované ve zdi. I takovou variantu můžete mít doma. Opět si vyberete z různých velikostí a způsobů zamykání. Dokonce najdete trezory ve zdech v mnoha hotelech a dalších zařízeních.

Trezory na zbraně

Za zmínku stojí ještě trezory na zbraně. Jestliže vlastníte nějakou zbraň, ze zákona jste povinni uchovat ji v bezpečí, přičemž nejideálnějším místem je právě takový trezor.

Ovšem najít specialistu, který má v oblasti trezorů bohaté a dlouholeté zkušenosti, je poměrně těžké. Chtěli jsme vám však usnadnit hledání, a tak jsme pro vás vybrali společnost Saffort, která nabízí různé druhy trezorů – na zbraně, do zdi, do podlahy a podobně.

Společnost Saffort sídlí v České republice – Praha, ale společnost působí také na Slovensku a dodává do Vašeho umístění trezory: do Bratislavy, Košic, Prešova, Žiliny, Nitry, Trnavy a dalších míst a domů po Slovenské republice. Další informace o konkrétním typu trezorů – https://www.saffort.sk/trezor-do-podlahy.