Když se Češi vydávají k moři, nejčastěji je cílovou zemí Chorvatsko. Moře je zde poměrně teplé i čisté, z Čech dojedete na pobřeží bez potíží autem nebo autobusem a ceny jsou zde téměř srovnatelné s našimi. Hlavní výdaje související s pobytem u moře zde logicky tvoří strava a ubytování, které stejně jako u nás najdete jak skromné a levné, tak i luxusní a drahé. Když si ale utřídíte priority, můžete bez potíží objevit i skutečnou kvalitu za rozumnou cenu.

Kempy

ubytovani-v-chorvatskuPři výběru dovolené v Chorvatsku máte skutečně pestrou škálu možností ubytování. Tou nejlevnější je ubytování v kempu, kterých najdete po celém Chorvatsku více než pět stovek. Pro pár s jedním dítětem přitom noc v kempu znamená výdaje ve výši okolo 35 eur, v čemž je zahrnuta parcela v kempu, vozidlo, poplatky, elektřina, teplá voda na sprchování a pobytová taxa. Při dlouhodobém ubytování jde pak cena samozřejmě ještě níže. Komfort je logicky nižší než v hotelu, pokud ale trávíte celé dny na pláži a potřebujete jen místo ke spaní, neměl by vás kemp nijak omezovat.

Ubytování v soukromí

Středně náročnou variantou je ubytování v soukromí, a to buď v samostatných pokojích, ve studiích (ubytování připomínající garsonku, tedy jedna obytná místnost s kuchyňkou a vlastním sociálním zázemím), nebo apartmánech (ubytovací jednotka připomínající malý byt s více místnostmi včetně koupelny a WC). Výhodou je zde větší soukromí i komfort a mnohdy také klimatizace, kterou především v hlavní sezoně oceníte.

Hotely

Nejdražší i nejkomfortnější variantou je pak hotel, který nabízí ubytování i služby, jako je úklid a strava, případně i praní oděvů nebo obsluha až na pokoj.

Cena ubytování v Chorvatsku

Zatímco ubytování v kempu si pořídíte na den pro celou rodinu ani ne za tisícovku, v luxusních hotelích jdou ceny samozřejmě do tisíců. Ceny ubytování se však liší i s ohledem na lokalitu, respektive blízkost k moři. Při dlouhodobém pobytu tedy několik tisícovek snadno ušetříte tím, že si zajistíte ubytování dál od pláže a každé ráno se k moři svezete autem. Večer si pak navíc dál od centra dění budete moci užívat větší klid.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup