Restaurace, bistra, rychlé občerstvení, pizzerie. Všechny představují dobrý byznys, protože jíst se bude pořád. Neustále se najdou lidé, kteří si budou chtít zajít na dobrou večeři, rychle se najíst o obědové pauze nebo skočit na výbornou pizzu. Náklady na zařízení podniku, který by jim tohle nabídl, ale nemusí být úplně nejnižší.

Základem je bezpochyby sehnat vhodné prostory. Musí být na dostatečně atraktivním místě a nabízet všechno, co pro svůj provoz potřebujete – tedy jak část pro zákazníky, tak kuchyň. Dobré je také orientačně si spočítat, kolik bude stát vybavení jídelních prostor – stoly, židle a doplňky, jako jsou prostírání, závěsy apod. A pak už přichází řada na vybavení kuchyně.

Na největších položkách můžete ušetřit nákupem v bazaru

Nejdražší budou v kuchyni položky jako indukční vařiče, pece, sporáky, fritézy, mrazáky, myčky, varné kotle, udící zařízení a další velké stroje. Tam se často bavíme až o stotisících. Pro začínající podnikatele je proto mnohdy schůdnější variantou nakoupit si tyto produkty v bazaru. Jeden velký český gastro bazar sídlí v Písku, kde si můžete nabízený použitý sortiment na vlastní oči prohlédnout. Případně jej zasílají přes dopravce. O kvalitu si dělat starosti nemusíte, zboží je málo používané a ve velmi zachovalém stavu.

Lepší je pořídit použitý kvalitní produkt

Možná jsou firmy, u nichž byste poměrně levně nakoupili i nové zboží. Otázkou je, zda by bylo stejně kvalitní. Třeba taková pec na pizzu hodně ovlivňuje, jak bude hotová pochoutka chutnat. Každý Ital by vám řekl, že opravdová pizza se připravuje jen v pecích na dřevo. Jestliže tedy zvolíte levnou plynovou alternativu, možná výsledek nebude takový, jaký byste si představovali. Není pak lepší koupit použitou pec na dřevo? Na výsledném pokrmu rozhodně nikdo nepozná, zda jste jej připravovali v nové peci. Rozhodnutí je jen na vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup