Každý rodič chce zajistit pro své děti to nejlepší. Patří sem samozřejmě i maximální bezpečí. Jenže to bohužel nemůžeme zaručit. A tak zbývá pouze soustředit se na prevenci a snižovat riziko případných problémů. Platí to hlavně v okolí silnic, kde hrozí poměrně reálné riziko sražení či kontaktu s automobilem nebo cyklistou. Už máte pro své dítě reflexní vestu, nebo se ještě rozmýšlíte nad jejím pořízením?

Bezpečnost na silnicích

Bezpečný pohyb na silnicích a v jejich blízkém okolí spočívá v zodpovědném chování všech zúčastněných. Řidič musí svou jízdu přizpůsobit situaci, ale k tomu je zapotřebí, aby ji správně vyhodnotil. Když dítě neuvidí, nemůže se podle toho zachovat. Je na zodpovědnosti rodičů, aby poučili své dítě o chování v okolí vozovky a vybavili ho potřebnými prvky pro zlepšení viditelnosti. Někdy může rozhodovat i pár metrů a sekund. Čím výraznější upozornění, tím lepší. Hlavně ve dnech se sníženou viditelností by proto měla být nutnosti reflexní – vesta. Její nošení se doporučuje nejenom na hůře přehledných úsecích, ale i při běžné cestě do školy, kde dítě musí překonávat například přechod.

Další reflexní prvky

Kromě výrazné reflexní vesty je dobré pořídit dětem například veselé odrazné samolepky, přívěsky na batoh a podobně. Většina oblečení se vyrábí s reflexními detaily, které mohou také trochu pomoci. I tyto zdánlivé drobnosti mohou v určitých případech pomocí. Myslete na to a pamatujte, že reflexních prvků není nikdy dost.

Věnujte dostatečnou pozornost prevenci

Zodpovědné chování samozřejmě platí i pro dospělé. Ať už sedíte za volantem, nebo jste chodcem po krajnici. Musíte se snažit předvídat, co udělají ostatní, a být připraveni na různé možnosti. Při nákupu reflexní vesty a dalších prvků nezapomeňte i na sebe a pořiďte si alespoň samolepku a přívěsek. Kdo ví, třeba vám jednou zachrání život.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup