Pokud si chcete uvařit chutné jídlo, nemusíte si kvůli inspiraci hned kupovat drahé kuchařky, stačí použít internetový vyhledávač a najít během minutky to, co vás zajímá.

Ne nadarmo se říká, že na internetu naleznete opravdu vše, platí to i pro gastronomii. Díky tomu můžete z internetu čerpat recepty a rady ať už jsi kulinářský guru nebo malé kuchyňské nemehlo, které si stěží udělá čaj, ale trápí tě hlad a zrovna není nikdo doma, a tak se musíš chopit iniciativy. Za velmi přínosné pokládám rovněž fakt, že zde na jeden pokrm najdete někdy i stovky různých variací receptů, je tedy z čeho vybírat. Pokud jste expert, vezmete si z receptu jen to, co se vám líbí, a zbytek uděláte, pokud ne, doporučuji se striktně držet receptu a moc neexperimentovat.

Nebojte se přispět svým oblíbeným receptem

Různorodost je zaručena i co se typu kuchyně týče, určitě zde naleznete tisíce receptů, ať už jste milovnicí/ milovníkem české, italské, americké nebo třeba asijské kuchyně a ať už chcete vařit rychlovky na internátu nebo vyhlášené tříchodové menu. Nemusíš číst ani české či zahraniční gastronomické časopisy v internetové podobě. Mně osobně mnohem více vyhovují otevřené weby, na které lidé vkládají své recepty s veškerými informacemi a fotografiemi, které je reálné a ne nastrojené na focení do časopisu.

Líbil se vám recept? Napište pozitivní ohlas!

Úžasné na online receptech je rovněž možnost komentovat a hodnotit cizí recepty. Recepty vkládají většinou lidé, které vaření opravdu milují a zpětná vazba je ideálním způsobem, jak si o své vášni mohou nejen popovídat ale i zlepšit své dovednosti.

Tipy na recepty si můžete přečíst i v magazínu od Beveda.

Online recepty i v chytrých telefonech

Online recepty jsou určitě fajn, ale narazila jsem na dvě další věci, které jsou dle mého názoru při nejmenším stejně dobré. Tou první jsou video recepty, přeci jen nic se nevyrovná vizualizaci, obzvláště když kuchaře neznáte a nenapíše vám detailní instrukce, můžete vám to zkazit celý pokrm. Tou druhou jsou kuchařky a kuchařské aplikace do chytrých telefonů, jsem možná trochu lenoch, ale ta představa, že to z internetu nemusím ani opisovat a budu to mít vždy po ruce, mi přijde úžasná.

Není recept jako recept

Online kuchařek je na internetu opravdu hodně, ale ne všechny jsou kvalitní. Některé weby se snaží sehnat návštěvníky tak, že se honí za kvantitou receptů na úkor kvalitě, těm bych se vám na vašem případě vyhnula, neboť by vaše vaření nemuselo dopadnout šťastně. Poznat kvalitní recept je jednoduché, je podrobný, strukturovaný a máte z něj dojem, že dotyčného vaření opravdu baví. Takový recept by měl minimálně obsahovat: ingredience, pracovní postup a fotografii jídla. Najdete ale i takové recepty, ve kterých dostanete informaci, jak dlouho budete jídlo připravovat, kolik zaplatíte za ingredience, kde je sehnat (pokud jsou nějaké specifické) atp.