Floristika je oborem velmi rozmanitým, na každou příležitost se hodí jiné druhy květin v odlišném aranžmá. Jaká jsou základní pravidla a které novinky nám v této oblasti přinese rok 2018?

Na své si v následujících řádcích přijdou nejen ti, kteří si chtějí aranžmá pořídit, ale i ti, kteří se nebojí zapojit svou kreativitu a něco si sami vytvořit.

Aktuální květinové trendy roku 2018

Květinové trendy se ponesou v průběhu roku 2018 ve znamení elegance a jednoduchosti. Ostatně stále neutichá obliba skandinávského stylu, jež si v posledních letech získal mnoho příznivců. Založený je na světlých odstínech vzhledem k tomu, že pro severské země je typický nedostatek přirozeného světla.

Vládnout tak budou hlavně pastelové tóny. Chybu neuděláte, pakliže sáhnete po klasických orchideích, horzenziích nebo hyacintech. Královnou letošního roku se však stanou pivoňky a na scéně zůstávají při různých příležitostech, jako jsou například svatby, také nestárnoucí růže.

Abychom docílili harmonie, ctít bychom měli při vytváření aranžmá především zásadu určité soudržnosti. Ta by měla být patrna v jednotném stylu, ve volbě barev i materiálů. Jen tak bude výzdoba doplňkem, který do svého prostředí přirozeně zapadne a nebude působit nikterak rušivě. Z každé dekorace by měla být zřetelně patrna hlavní myšlenka tvůrce.

Jak na vlastní dekorace

Floristika je v tomto směru nesmírně variabilní a tvůrčí. Klasické kytice nejsou jedinou alternativou, velmi nápaditě působí prostorové florální objekty nebo třeba květinová přízdoba na dárku. Floristické potřeby nabízejí rozmanitý sortiment doplňků a nástrojů, s nimž si vytvoříte efektní doplněk ke každé příležitosti, ať slavnostní nebo pro běžný všední den.

Jako první bychom si měli rozvrhnout adekvátní množství květin a jejich barevnou škálu. Základní zásada říká, že je vhodné nekombinovat více než 15 rozličných prvků. Pakliže začínáte, vhodné je zaměřit se na spíše jednodušší kombinace a až si osvojíte základní pravidla, přikročit ke komplikovanějším kombinacím.

Estetické normy se samozřejmě vyplatí respektovat, při aranžování květin však také dbáme na vlastní fantazii. Důsledně ctíme také kvalitu a řezané květiny rozhodně pořizujeme ze spolehlivého zdroje, prostředí, ve kterém květiny byly skladovány, je naprosto určující pro to, aby vám aranžmá dlouho v původní kvalitě vydrželo.

Zásada kvality platí nejen pro samotné rostliny, ale samozřejmě i pro ostatní potřeby pro aranžování.

Které jsou ty nejdůležitější pomůcky? Potřebovat budete především klasickou aranžovací hmotu, dále drátky a pásky sloužící pro upevnění jednotlivých rostlin. Obávat se nemusíme ani zakomponování méně tradičních materiálů jako papyrus, pedig nebo bambusové tyčky. V dobře zásobených floristických potřebách dnes již seženete velmi širokou zásobu vhodných doplňků.

Jedním z míst, kde najdete opravdu velké množství různých floristických potřeb je i e-shop www.lepaso.cz , který se specializuje na floristické vybavení a další dekorace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup