Dětský pokoj patří mezi velmi důležité místnosti. Vždyť právě tady je království vašeho dítěte. Zařizování interiéru této místnosti už ale není na dítěti, nýbrž na bedrech jeho rodičů, tedy vás. Umíte si poradit? Pokud si myslíte, že ne, čtěte dál. Poradíme vám, co byste měli pořídit do dětského pokoje právě pro vaše dítě. V potaz musíte brát především jeho věk, jelikož ten je nedílně spjatý s konkrétními potřebami.

Dětský pokoj pro nejmenší

Jestliže zařizujete dětský pokoj pro úplně nejmenší ratolest, pak je nejdůležitější součástí bezesporu postel. Zpočátku se vše řeší nákupem dětského koše, který ale zpravidla mají rodiče v ložnici. Přímo do dětského pokoje se nakupuje spíše dětská postýlka. Pro dítě navštěvující mateřskou školu už ovšem nestačí. To už potřebuje postel, ale ne ledajakou. Třeba taková postel auto je pro malé závodníky tím nejlepším, co mohou dostat. Bez problémů ji vybavíte vysoce kvalitní matrací. Nábytek by měl korespondovat s duchem tohoto pokoje. Barvami nešetřete stejně jako doplňky. Dětské hrdiny obyvatelé pokoje jistě ocení.

Školák už potřebuje prostor pro učení

Dítě školou povinné sice ocení některé herní prvky typu houpací sítě anebo sedacího vaku, nicméně potřebuje hlavně prostor pro psaní domácích úkolů a učení. I proto vsaďte na prostorný psací stůl. K němu vyberte adekvátní osvětlení. Stejně tak je třeba nakoupit i nábytek, který pojme jak všechny hračky, tak i knihy a potřeby pro přípravu do školy.

Studentský pokoj v minimalistickém duchu

Student potřebuje v dětském pokoji dostatek prostoru. Samozřejmostí musí být pracovní plocha, na kterou půjde umístit počítač, případně notebook. Skříně by měly být přizpůsobené především větším oděvům. Jakýkoli čistě dětský nábytek už musí jednoznačně zmizet. To samé platí i o dětských motivech. Studenti už přece chtějí být spíše dospělí…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup