Co takhle o letošních Vánocích mlsat zdravě, není to nic těžkého. Stačí chipsy, čokoládové tyčinky a přeslazené vánoční cukroví vyměnit za sušené ovoce a ořechy. Skvělou alternativou jsou i ořechová másla a tyčinky.

Že by to bez sladkostí nebylo ono? S tím s vámi souhlasíme. Sladkosti tu jsou primárně od toho, aby nám čas od času osladily život. A co pak tzv. zdravé sladkosti, které navíc dodají energii a zásobí tělo spoustou výživných látek!

Nejste závislí na cukru?

Je spousta lidí, které chuť na sladké postihuje pravidelně, mnohdy každý den ve stejnou hodinu. To pak dotyčný sahá po různých neřestech v podobě čokolád, čokoládových tyčinek a sušenek, v podstatě čemkoliv, co obsahuje cukr. Tyto nálety mnohdy vyústí až v závislost na cukru. Zbavit se jí není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Ostatně stejně jako jiných závislostí. Možnosti jsou dvě. Ta drsnější spočívá v naprosté eliminaci cukru, a ta druhá mírnější v jeho nahrazení vhodnějšími pochutinami, jako jsou ovoce či ořechy.

Ořechové tyčinky a krémy

Honí vás mlsná? Spolehlivě ji zaženou ořechové tyčinky. Musí ale být vyrobené z kvalitních přírodních surovin, tedy ze skutečných ořechů, které jsou zdrojem bílkovin, minerálů, zdravých tuků a vlákniny, která vás zasytí a zbaví chutě na sladké. Skvělou volbou rovněž je kvalitní ořechový krém. Pod pojmem kvalitní rozumíme jen a pouze rozmixované oříšky. Namazané na toastu jsou přímo famózní.

Arašídový, lískooříškový a kešu

V anglosaských zemích je klasikou arašídový krém (někdy se setkáte s označením arašídové máslo). Děti nedají dopustit na lískooříškový krém. Až ochutnáte ten z e-shopu Lifelike s ničím jiný než stoprocentní ekvádorskou čokoládou, praženým kakaem a lískovými oříšky, už se nedotknete Nutelly plné cukru a palmového tuku. A už jste ochutnali kešu krém? Tomu už neodoláte vůbec.

Krém na míru

Nevybrali jste si? Tak si nechte připravit máslo podle vlastní chuti. Svůj ořechový krém si totiž na Lifelike.cz můžete nechat namíchat na míru. Zvolit si krém, množství čokolády, sypání i dochucení. Výsledek pak může být naprosto dokonalý.